Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Miha, sănătate multă, sper să reușești să găsești cauza!  [flo2]

 

Silvi, La mulți ani tatălui tău!

 

Viviana, am văzut și eu Red Sparrow, m-a dus al meu entuziasmat dar mie nu mi s-a părut chiar așa de bun. Sunt multe scene neverosimile (dischete în zilele noastre, really?? sau numele asset-ului colegei de cameră scris pe agendă, cât de prost spion poți să fii să faci așa ceva??). Jennifer Lawrence joacă plat, plat, plat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Silvi, sa-ti traiasca tatal si sa fie sanatos  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Miha, multa sanatate. 

 

Madaline, bine ai venit  [flo2]

 

Am petrecut un weekend fain..sambata am fost la cumparaturi, am facut o ciorba de dovlecei si bagajul pt Romania  [pk] mai am 2 saptamani de munca si apoi vin 9 zile de vacanta  [:D] duminica am fost in vizita, la prietenii elvetieni cu care am fost vara trecuta in tara. ..am facut minipizza, am stat la un pahar de vorba, ne-am reamintit de Romania si am retrait momente frumoase.

Ieri a fost ft cald, pe seara erau 27°...si a inceput un vant nebun, nebun...apoi ploaia, care a tinut toata noaptea  [zirea] acum e racoare, in jur de 10°.

 

O saptamana faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, sa vedeți...am găsit ca exista varianta sa îți faci singur trimitere. Al meu mi-a zis. Este un formular pe net, îl completezi și trimiți prin posta. Am făcut și eu. Dar înainte sa îl trimit, am zis sa îmi fac și câteva analize, ca tot lucram pe aparatul de biochimie. Aiurea, toate sunt in limite normale. Acum mi-e Rușine sa trimit trimiterea la endocrinologie. Mai aștept. 

 

Am rezistat azi la job, nu știu de ce ma simt așa... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sanatate multa! Imi pare rau ca treci prin astea, sper sa ii dai repede de cap.

 

Anja, citesc ce povestesti despre copiii tai si imi dau sema (din nou) ca eu nu sunt o mama ce pune presiune decat strict legat de scoala , dar nici acolo nu chiar ii "omor" cu stresul. Adica eu sigur nu i-as presa prea mult si nu i-as certa legat de activitatile extra. Probabil pt ca eu sunt de asa natura, ca daca ma freci la cap pt ceva ce nu e musai, am tendinta sa imi bag picioarele. Daca imi place sau daca trebuie musai, caut solutii, muncesc, ma agit, fac pana la urma. Dar daca nu e musai ... mne ... merge si asa. Nu e bine probabil, pt ca lumea pana la urma a fost dusa inainte de ambitiosi si de cei care nu se dau batuti. Dar, trebuie sa fie si mediocri pe lumea asta, ce ne-am face daca am fi toti sportivi de performanta, artisti extraordinari, medici sau ingineri!? [:)]

 

Silvia, la multi ani tatalui tau! Sa va traiasca, sa va bucurati de el multi ani ! 

 

Ma plangeam de cerintele de la scoala. Nu e vorba de bani multi pana la urma, dar e vorba de principiu. Si da, am fost cea mai vocala [:D], am avut intrebari si obiectii destule. 

 

Si la noi vin maine frigul si ploi si vant. Am avut noroc in weekend de soare si vreme buna, am putut sta mult in curte si pe terasa pana seara tarziu. 

 

Am schimbat si eu prefixul ieri. Desi nu vroiam sa fac nimic (aveam starea aia de "sa ma ascund intr-un colt si astept sa treaca" de vreo 2-3 saptamani) , am avut si sambata si duminica musafiri, casa plina de prieteni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Laura! am vazut ceva pe fb dar in fuga. sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cadourile primite! pupici mii [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

multumesc tuturor pentru urari! 

la mine incepand de acum aniversarile se tin lant: soacra, apoi mama +socru pe 8 octombrie,nasa, florin, andreea(nepotica), nasu, cumnata, iulica mea apoi eu +fratele meu.

si printre astia mai am si andrei+mihaili si gavrili [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care este diferenta intre slowcooker si multicooker?

(nu am de nici unul)

 

din ce am citit slow -ul e ala de face tot felul de preparate intr-un timp foarte lung, adica il pui seara si e mancarea dimineata gata, sau il pui dimineata si e gata cand vii de la job. si cica e foarte sanatos, plus ca nu mai amesteci in oala, nu esti implicat in proces.

multicookerul e mai avansat, are mai multe tehnici de gatire incluse si necesita din punctul meu de vedere mai multe cunostinte in domeniu si pare mai greu de folosit.

eu vreau slow cooker pentru ca nu le am deloc cu gatitul si sper sa pun totul in oala conform retetei (am gasit foarte multe carti speciale) si sa fie totul gata cand vin acasa. apoi sa pun vasul in masina de vase si a doua zi de la capat...

dar voiam sa imi confirme cineva care are daca asa e. si ce capacitate sa iau si eventual ce model...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Anja, citesc ce povestesti despre copiii tai si imi dau sema (din nou) ca eu nu sunt o mama ce pune presiune decat strict legat de scoala , dar nici acolo nu chiar ii "omor" cu stresul. Adica eu sigur nu i-as presa prea mult si nu i-as certa legat de activitatile extra. Probabil pt ca eu sunt de asa natura, ca daca ma freci la cap pt ceva ce nu e musai, am tendinta sa imi bag picioarele. Daca imi place sau daca trebuie musai, caut solutii, muncesc, ma agit, fac pana la urma. Dar daca nu e musai ... mne ... merge si asa. Nu e bine probabil, pt ca lumea pana la urma a fost dusa inainte de ambitiosi si de cei care nu se dau batuti. Dar, trebuie sa fie si mediocri pe lumea asta, ce ne-am face daca am fi toti sportivi de performanta, artisti extraordinari, medici sau ingineri!? [:)]

 

Laura, asta chiar nu ma face o mama buna:)))) Doar ca m-am enervat ca sunt iresponsabili... adica ma costa orele de pian, mult. Plus ca tb sa ii duc cu masina pana acolo. Daca nu vor sa mai continue, sa nu mai continue...dar sa nu fie delasatori pe banii mei:)))

La multi ani! Sa fii fericita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura La mulți ani!!! Sa fii sănătoasă si fericita! Nu mi-a zis FB nimic... 

Sa te bucuri de cadourile primite!  [flo2]

 

Si eu tot așa sunt ca tine, ca mama :). Deși ca persoana sunt contrarul. Trebuie sa stea cineva de fundul meu ca sa fac :)). Dar Silvia e ca și tine, și pe ea nu pot sa o bat la cap. Soțul la fel. Așa ca m-am autoeducat :). Le sugerez, cer ajutor dacă am nevoie, dar nu le spun ce sa facă Pt ca e mai rău :)). 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, la multi ani fericiti si plini de bucurie!!!!

 

Miha, imi pare rau ca iar nu esti bine...erai pe drumul bun. Tin pumnii sa iesi din zona asta gri cu sanatatea.

 

Eu azi lucrez de acasa...am programare la 1:50 pentru TSA Pre-Check. M-am saturat la maxim cind calatoresc sa fiu trasa deoparte si controlata corporal. Cumva, eu "fit" un oarecare algortim ca nu exista data sa nu fiu trasa deoparte si controlata "manual" chiar daca detectorul de metale nu bipaie. Asa ca vreau sa ma inscriu in programul lor de "pre-check"...platesc o suma de bani, imi iau amprente si copia dupa pasaport si apoi am linie separata la "security" si nu mai trebuie sa dau jos pantofii si sa fiu controlata manual. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...