Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

antmil, si mie mi s-a intamplat la aeroport, sa fiu controlata suplimentar, desi nimic din ceea ce purtam nu era de natura sa faca senzorii sa bipaie. chiar e un mister pentru mine, nu mai zic pe aeroportul din antalya, acum nici 3 saptamani, la primul filtru de control, n-a bipait nimic atunci cand am trecut prin acea rama/poarta sau cum i-o zice, in schimb la cel de-al doilea, m-au intors femeile alea pe toate partile si m-au pus sa trec de trei ori, in cele din urma m-au bagat intr-un fel de cilindru transparent, cred ca mi-au facut niscaiva raze x, dupa aceea m-au lasat sa trec, n-aveam nimic interzis asupra mea....stau si ma intreb, care o fi misterul, o fi ceva in organismul meu care determina aceasta reactie ? sa fie amalgamul de la o plomba veche antica si de demult ? sarmele de la cupele sutienului ? nu-s operata decat de cezariana, n-am implanturi dentare sau tije metalice in corp...mister total...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

La multi ani cu sanatate, Laura!

 

Silvi, la multi ani tatalui. Si noi suntem impartiti asa eu cu Mihai in octombrie, sotul cu Ramona in martie-aprilie. Cea mai aglomerata e luna octombrie ca pe langa noi mai sunt nasi ,socrii, nepoti. Lista mare si lunga. [:)]

 

Miha, sanatate multa iti doresc!

 

Eu am reusit sa racesc...stranut, imi curge nasul, am o stare de nestare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, La mulți ani frumoși și sănătoși! [s] [s]

 

Corina, porțile sunt reglate la niveluri diferite de sensibilitate. Plecată în delegație pentru o zi, de dimineață la Otopeni n-a sunat nimic, la întoarcere pe Cluj a sunat. Îmbrăcată fix la fel.

 

Și să fiu testată suplimentar față de cei din coadă pentru substanțe explozibile mi s-a întâmplat de mai multe ori (trec cu o hârtie de test pe dosul palmelor, pe curea etc și apoi scanează hârtia la un cititor special). Nu-sh de ce, că îmi place să cred că n-am față de teroristă :).

 

Oricum, pe mine mă distrează că n-ai voie să treci cu lichide, dar eu de mai multe ori am traficat baclavale de la CT la CJ, puse în cutie cu mult sirop. Nu mi-a oprit nimeni baclavalele luate în bagajul de mână.  [:-)))]  [:-)))] Dacă aveam cine știe de explozibil în loc de sirop?  [:-)))]  [:-)))]

 

Ant, dacă ai și coadă separată la check-in merită să intri în program. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari ! 

 

Anja, asta cu "neseriosi pe banii mei" o inteleg [:)]

 

Antim, multumesc pt articolul postat. Ai mei joaca doar Fortnite si minecraft pe xbox si nu au atasat la consola microfon sau tastatura. Pe telefoane nu au instalate aplicatiile de care se spune in articol, deci nu prea au cum sa stea de vorba cu alte persoane. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha, daniela, chiar asa. pe fii-mea au controlat-o suplimentar la otopeni, cu acel tester adeziv, pe maini, prin rucsac....astia chiar sunt dusi cu capul, ce droguri sau alte substante poate sa transporte un copil de 11 ani, cu ochii carpiti de somn, era clar ca plecam in concediu, eram cu grupul de turisti pentru antalya...

eu nu zic, paza buna trece primejdia rea, dar la naiba, baga si astia spaima in oameni asa degeaba, la 5 dimineata, cand esti nauc de nesomn...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ha, daniela, chiar asa. pe fii-mea au controlat-o suplimentar la otopeni, cu acel tester adeziv, pe maini, prin rucsac....astia chiar sunt dusi cu capul, ce droguri sau alte substante poate sa transporte un copil de 11 ani, cu ochii carpiti de somn, era clar ca plecam in concediu, eram cu grupul de turisti pentru antalya... eu nu zic, paza buna trece primejdia rea, dar la naiba, baga si astia spaima in oameni asa degeaba, la 5 dimineata, cand esti nauc de nesomn...

 

Exista controale aleatorii Pt droguri și Pt alte controale amănunțite. Sunt la un anumit număr de pasageri, nu contează ca ei cred sau nu ceva. Le cere “aparatul” sa facă acel control pe pasagerul ț-shpe care trece prin securitate. 

Stiu de la Diana care a lucrat la aeroport la securitate :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu mă stresează controalele, mă distrez de fiecare dată. Vorbesc normal cu lucrătorii, pun întrebări.

 

Apropo tot de controale, la un moment dat eram cu un coleg la security check. El avea un mango în rucsacul de mână. Noi vorbeam și ne hlizeam, rucsacul trecuse prin tunel și a venit un lucrător amenințător să deschidă rucsacul să vadă ce are. Dar era fff serios, ziceai că mai avea puțin și îl punea la pământ pe colegul meu. Când a văzut că e doar un mango... s-a liniștit. Probabil cum avea și cabluri în ruscac și mango-ul cu o formă mai neregulată a ieșit pe ecran că are ceva care seamănă cu o bombă  [:-)))]  [:-)))] .

 

Aaaa, că mi-am adus aminte, la fel am pățit și eu cu două borcane mici cu închidere ermetică, ca ăsta de mai jos. Era acum vreo 15 ani, le luasem să fac niște proiecte artistice cu nepoată-mea, pe vremea aia nu le găseai peste tot ca acum. Și în rucsacul de mână au apărut ca o mățăraie de sârme, de tot așa a venit domnul lucrător la securitate cu o falcă în cer și una în pământ  [:-)))]  [:-)))]

 

post-19501-0-26062600-1537796150_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...