Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

haha, Anja, ma distrezi cu vacanta la ski. Si noi mergem in fiecare ani cu o familie. E destul de complicat sa fim mai multi :))) (vezi mofturi, perioada). In plus e greu de gasit o casa mare.

Noi luam intotdeauna o casa, si stam impreuna. E mai fain asa. Seara culcam copiii si jucam jocuri de societate. Copiii sunt tot timpul impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, am pierdut, unde pleci?

Velvet, stiu sunt dificila  [fri] rau, dar nu vreau sa pun/strang mese dimineata, sa fac curat, sa stau la rand la baie, sa ma gandesc ce fac de mancare dupa ce vin de la ski. Numai sa cadem la invoiala la ce restaurant mergem si sa gasim masa pt 16 insi va fi o problema...

Insa, ma gandesc ca prea fac fite in amor, deci, poate ca renunt la fite anul asta, si ma iau dupa grup [alcool] .

Cinstit cea mai dificila sunt eu, si apoi copiii...sotu' este cel mai flexibil, lui ii pasa doar cat de inalti sunt muntii:)))

 

Prietenii nostri buni din RO, pleaca mereu la ski, in acelasi loc, la aceeasi vila, cu aceeasi gasca, si pleaca cu mancarea, ambalata in casolete, din Romania. Au masinile burdusite de mancare, si de chestii de curatat si de tot ce vrei si nu vrei... Noi nu vrem sa mergem cu ei:)))) Insa e drept ca pe ei ii costa o treime fata de cat ne costa pe noi...

Noi vrem in fiecare an, alta locatie, alt hotel, alte experiente:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi cand iesim in grup cu prieteni luam o vila /cabana integral si ne organizam impreuna. Mereu este o bucatarie complet utilata si o "sala de mese" (un living) mare unde ne adunam sa mancam / bem impreuna sau sa jucam diverse.

La noi face parte din farmecul iesitului in grup facutul de gratar sau de mancaruri la ceaun, afara.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, Coca, Laura, deci se pare ca eu sunt kind of "oaia neagra" [pk] 

Adica, sunt de acord cu farmecul de stat impreuna seara si jucat jocuri, vorbit, dar sunt atatea alte chestii fara farmec:))) asa, 2 zile as rezista, dar o sapt, la ski.. cu adolescenti transpirati, cu sosete si clapari mirositori....nu stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Prietenii nostri buni din RO, pleaca mereu la ski, in acelasi loc, la aceeasi vila, cu aceeasi gasca, si pleaca cu mancarea, ambalata in casolete, din Romania. Au masinile burdusite de mancare, si de chestii de curatat si de tot ce vrei si nu vrei..

 

 

no way, nu as face asa ceva in veci!

da, casa, cu bucatarie, cu cat mai multe bai, si gatit pe rand, dar la modul un gratar, atat. dimineata nu e nimic de gatit oricum. (pentru mine mersul la piata si la supermarket in vacanta face parte din farmecul locului. mor de curiozitate sa vad ce chestii noi pot sa iau :) )

 

dar da, 16 persoane e cam mult. eu nu am reusit niciodata sa strang atatia in conced :)

 

LE: cel mai mult am stat 2 saptamani asa in casa inchiriata, dar eram doar noi 4 si sora-mea + cumnatul. deci familie si atat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no way, nu as face asa ceva in veci!

da, casa, cu bucatarie, cu cat mai multe bai, si gatit pe rand, dar la modul un gratar, atat. dimineata nu e nimic de gatit oricum. (pentru mine mersul la piata si la supermarket in vacanta face parte din farmecul locului. mor de curiozitate sa vad ce chestii noi pot sa iau :) )

 

dar da, 16 persoane e cam mult. eu nu am reusit niciodata sa strang atatia in conced :)

darling, esti la ski:))) nu exista timp de piata si farmecul locului:))) Noi suntem la 9 juma pe partie si ajungem acasa pe la 4 juma... batiuti de vant/soare/ninsoare... Nu imi doresc sa gatesc nici macar o secunda. Vreau doar o spa/sauna si un latte... Apoi ma pregatesc de dinner:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e soare cu dinti..dimineata am avut 5°, mai tarziu se mai incalzeste...a venit toamna...mandra si-a luat dimineata geaca de iarna  [ph34r]

 

Si eu am fost cu nasul in pioneze si dureri de ochi...azi mi-e bine, asa ca sunt la birou, ieri am lucrat de-acasa...febra nu am avut, doar nasul infundat.

 

Pe mine ma controleaza mai mereu la aeroport, pt droguri [ph34r]  un computer se ocupa cu asta (cand am zburat la Berlin, au controlat vreo 3 pasageri, unul dupa altul..deci nu exista un algoritm anume)...si pe Marcia au controlat-o o data, a tb insa sa fiu cu ea, pt ca e minora...atunci am intrebat ce si cum si mi-au spus cine face selectia...aici te descalti doar daca ai incaltari cu talpa ft groasa, altfel nu.

 

Marcia mai are doar o saptamana de scoala, apoi 2 de vacanta...saptamana viitoare nu fac insa scoala, asa ca va merge la job...pe timpul vacantei de la scoala, daca nu isi iau vacanta, merg la job toata saptamana...a avut deja teste la toate materiile, a trecut cu bine peste  [ph34r]

 

Duminica vin mama si cu matusa, stau 4 saptamani aici..tata nu a vrut sa vina, ramane acasa cu copiii lui  [:D] adica pisica si catelul.

 

Mai devreme am fost sa-mi iau pulovere pt job pt toamna/iarna..am doar bluze, dar mi-e frig in ele.

 

Anja, nici noi nu plecam cu mancarea la pachet in concedii...o singura data am luat masina de cafea (cu capsule), cand am fost la Gura Portitei si nu aveam mic dejun...eu fara cafea dimineata nu ma trezesc...si nici eu nu as gati in concediu....gatesc destul acasa, asa ca zic pas...noi avem mereu cazare cu mic dejun...la pranz eu mananc o supa sau un sandwich, al meu nu mananca nimic...si seara mergem la cina.

 

Laura, eu sunt tot ca tine..i-am spus Marciei de cand era mica, daca invata, invata pt ea, nu pt mine...si vorba ta, nu toti tb sa ajunga ingineri si doctori...si important e sa-ti placa ce faci, nu sa faci altora o placere...ai mei au gresit cu fratelo si acum le pare rau...dar e prea tarziu si nu mai pot schimba nimic.

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, eu te inteleg perfect. Noi nici nu stiu cuml ne descurcam cu manacrea :)))) nu ne batem capu. Pt pranz un sandvis, un pui la rotisor o omleta. seara de obicei bagam o carne la cuptor care se face singura. Dar, la 16 persoane e horor fara organizare. Noi asa multi mergem pe 3-4 zile si tot mi se pare mult :))))).

Noi avem si copii mici (Maya de 10 ani e printrecei mari, in rest mai mici) si  cand vine fiecare mamica cu piticii ei, vai si amar.

Cu cei care mergem ne intelegem perfect, deci totul e f simplu.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...