Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Noi mergem des in concedii cu pritenii. Dar nu mai mult de 2 perechi. Preferam prietenii care sunt ca noi. Ducareti si dornici sa exploreze orice.

 

Dar de Craciun  sau Revelion ne strangem peste 20. Preferam sa inchiriem o pensiune pentru toti, cu mic dejun si pranzo-cina pe la ora 6. 

Ne organizam ok. Fiecare propune ce vrea sa faca, ce vrea sa viziteze si se creeaza grupulete mai mici care merg in locuri diferite si apoi seara povestim despre ele.

 

Ultimii ani am petrecut Craciunul la munte in grup mare. Crescuse Silvia si am zis ca nu mai e necesar craciun in familie. Au fost cele mai tari Craciuniri. Nu tu facut mancare, spalat vase...

Am fost cu copiii, mari de acuma. Dar bineinteles ca i-am pus sa cante colinde si am impartit cadouri.

....

 

Si ieri si azi am fost la constructie. Am fost tare necajita pentru ca cel care trebuia sa faca gardul nu a mai venit si a trebuit sa caut pe altcineva, pentru ca vecinii mei au hotarat sa asfalteze in noiembrie si nu e momentul bun pentru mine si cand am venit cu ideea amanarii unull dintre ei a fost foarte obraznic, bine l-am pus la punct ironic si elegant, dar tot m-am necajit. De o saptamana nu dorm de grija gazelor alora nenorocite si azi am fost intr-un miting si am aflat unde anume s-a produs fractura si de catre cine a fost scurtcircuitat dosarul meu. 

Am sperante ca se rezolva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uitasem sa adaug: in vacanța plecam cu încă o pereche (prietena mea cea mai buna și soțul ei). Noi facem des concedii împreuna (și cu pruncii laolaltă). E mai bine ca in familie ca sintem exact pe aceeași lungime de unda și nu avem nici un fel de jene.

 

Viviana, imi pare rău ca te-ai necăjit la construcție. Cine bagă bete-n roate cu gazele? Sper sa se rezolve repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n

 

 

n-am mai vazut apparat din asta. f interesant!

in afara de brinza ce se mai poate face in partea de jos,  waffles, pancakes ?

 

deci raclette e si un fel de brinza topita si aparatul asta.

 

acum am googalit si am vazut ca sunt si pe la noi...hmmm.... cred ca e folositor. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha, daniela, chiar asa. pe fii-mea au controlat-o suplimentar la otopeni, cu acel tester adeziv, pe maini, prin rucsac....astia chiar sunt dusi cu capul, ce droguri sau alte substante poate sa transporte un copil de 11 ani, cu ochii carpiti de somn, era clar ca plecam in concediu, eram cu grupul de turisti pentru antalya...

eu nu zic, paza buna trece primejdia rea, dar la naiba, baga si astia spaima in oameni asa degeaba, la 5 dimineata, cand esti nauc de nesomn...

Si noi am patit asa la Paris, pe aeroport. Pe sot si pe fete le-au controlat suplimentar cu hartia aia speciala. Pe mine nu, eu am trecut fara acel control. Habar nu am pe ce criterii.

Lor le-a dat cu hartia aia speciala pe maine, si chestii metalice, rucsac.. este o hartie speciala care testeaza daca ai ceva urme de substante ilegale pe tine (droguri, explozibili etc). Asta e, masuri de securitate sporite, ce sa-i faci. N-ai probleme, treci apoi...

 

Asta cu copiii.... hmmmm, cineva rau intentionat poate baga ceva dubios in rucsacul copilului, tocmai pe principiul "e doar un copil, ce ar putea transporta".... au si ei metodele lor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Multumesc de ganduri. Ma simt mai bine, a fost ceva usor de data asta.

Noi cu scoala suntem asa: Ramona la faza de acomodare la clasa a V-a, Mihai e mai relaxat vad.

 

Miha, ma bucur ca esti mai bine.

 

Si un mic rezumat: Viviana vad ca are piedici in proiectul casa, Anja se gandeste la vacanta la ski (vreau si eu), Ant pleca in concediu, Fleur face zacusca, Rox pleaca in delegatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...