Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Asa da! [pk]

(si ca sa continui sa fiu negativista:)))  mergi cumperi aparatul de racleta, apoi feluri cascaval, cartofi, bacon, charcuteries, evident cu farmec local, muraturi,castraveti, niste arpagic, eventual niste paprika, baghete, vin, apa, bere- in acest mod simplu se face raclette:)))

 

Sorry, da' nu poci sa ma dau convinsa!

 

Da si tu un avertisment cand mai scrii chestii de-astea, ca unii nu au mancat inca de pranz. [pofticios] Geez!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aici exista pe langa fondue cu branza (ultima poza pusa de Coca) si cu carne, elvetienii ii zic chinezeasca....e un alt ceaun, din metal, in care pui fie ulei, fie un fel de supa (Boullion ii zic)...si bagi carnea la prajit...noi luam carne de vaca si curcan (e gata taiata)..si se mananca cu diverse sosuri..ca mai jos.

 

post-114840-0-52538400-1538130910_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, felicitari pentru noul prefix!  [artif]

 

 

Silvi, la multi ani tatalui si socarei si mamei si nici nu mai stiu cine mai urma!

 

Miha, ma bucur ca te simti ma bine, sper sa se rezolve cu trimiterea de la endo si sa-ti faca ecografia.

 

Antmil, daca nu as fi citit despre cat de absurzi sunt la TSA as fi zis sa le faci ceva reclamatie ptr discriminare.

 

Viv, de la lacul ala intins peste tot ai cazut? Bine ca nu e fractura! Sper sa te refaci usor.

 

Concedii cu totii faceam cand eram mica si tare imi placeau. Exact asa: inchiriat vila, facut gratare si mancat la comun. Evident ca greul pica pe adulti, cred ca de asta era si asa distractiv... Am mers si noi cu prietenii cand era P mica si ne-am simtit bine, desi unul dintre noi trebuia sa o pazeasca pe P seara. 3-4 zile este ok, dar nu cred ca mi-ar placea mai mult. Si asa ne-am simtit prost ca noi plecam primii de pe partie ca sa doarma P de pranz si juma de grup venea cu noi inapoi desi insistam ca nu e cazul. Nu as combina cu Craciun/ Revelion insa, cand oamenii au asteptari si poate sunt si tensiuni/ frictiuni suplimentare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

eu am o zi foarte aglomerata. am niste proiecte la care fac raportare la sf lunii si sunt cu capul in calcule.

 

partea buna: Iuli se acomodeaza bine la gradi si o indrageste deja pe bona. aseara o invita sa ramana sa doarma la noi.

 

Mihaela, o imbratizare mare! poate pe week-end te odihnesti mai mult.

 

ioana, tu nu scrii si cand scrii nu te mai opresti! [pk] acomodare lina Juliei si tie sa iti treaca herpesul, sa te impaci cu sefu sa pleci cu balauru in concediu sa va distracti [:)]

 

o sa caut si eu branza asta raclette, nu am mancat dar cum imi place branza de tot neamul o sa imi placa sigur. aparat nu am dar o sa fac la cuptor cum am vazut mai sus.

 

week-end placut tuturor!

eu cum va ziceam o sarbatoresc pe soacra. ne face racituri și deja sunt cu gandul numai acolo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine,

 

Am o stare cam aiurea, aș vrea să zac și nu am cum din cauze de birou.

 

Viviana, văleu, ce căzătură, ai grijă.

 

Miha, e normal să arăți obosită, dar o să te întremezi [flo].

 

Ella, boullion este supa de bază (poate fi de legume, carne, pește etc.). 

 

Ioana, mi-e dor de rezumatele tale  [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va salut din San Francisco după o aterizare bubuita de s-a desprins tavanul din avion și s-au deschis compartimentele de bagaje.

 

Avem pentru doua zile un Airbnb superb...un loft convertit dintr-o clădire industrială ... pe 3 nivele și cu doua pisici rezidente care stau la mângâiat ca doi căței!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...