Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu va salut din San Francisco după o aterizare bubuita de s-a desprins tavanul din avion și s-au deschis compartimentele de bagaje.

 

Avem pentru doua zile un Airbnb superb...un loft convertit dintr-o clădire industrială ... pe 3 nivele și cu doua pisici rezidente care stau la mângâiat ca doi căței!

Te invidiez putin pentru San Francisco. cu toate ca nu am stat decat o saptamana mi s-a lipit pe suflet. Poate ai timp sa ajung la The Stinking Rose in North Beach, sa mananci si pentru mine garlic with food.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani soacrei, Silvia! Pofta buna la bunatatisi spor la treaba, sa pleci linistita si cu "temele" facute.  

 

Ioana [pup] multumesc de urari! Sanatate la copile, acomodare usoara la gradi si tie iti doresc sa ti se aseze toate apele asa cum vrei. 

 

antmil, vacanta placuta! (plearea la Londra va fi primul nostru zbor cu avionul, vreau numai povesti frumoase, nu cu tavane cazute! ) 

 

mianna, foarte fain ai povestit! Si noua ne place parcul Arinis. Este un patinoar care iarna e cu gheata, vara e pt patine cu rotile. Au si strand afara si piscina in interior si biciclete /karturi de inchiriat , plus traseele prin copaci, tras cu arcul, tras cu pusca, mini-golf. Asezarea pe malul raului, in padure, e superba. 

 

Nu cu raclette, dar cel putin la fel de deliocios mancam noi cartofi inveliti in folie de aluminiu, copti in jar (cand mergeam cu cortul ne delectam seara tarziu cu asa ceva, la focul de tabara) , asezonati cu sare si un motz de telemea /cascaval. nu am mai fost de doi ani cu cortul, din pacate. [:(] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici exista pe langa fondue cu branza (ultima poza pusa de Coca) si cu carne, elvetienii ii zic chinezeasca....e un alt ceaun, din metal, in care pui fie ulei, fie un fel de supa (Boullion ii zic)...si bagi carnea la prajit...noi luam carne de vaca si curcan (e gata taiata)..si se mananca cu diverse sosuri..ca mai jos.

 

 

 

Ella, ce am pus eu nu e o fondu ci o cancoilllotte, care se face din lapte acru si este ca o branza topita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu am alunecat pe lacul ala stupid. Daca as fi facut-o m-as fi simtit bine si nu mi-ar fi parut rau caci prostia se plateste. 

 

Toata vara tipul ala care ma insoteste prin viata m-a batut la cap sa aruncam acel scaun pe motiv ca e decrepit. Ei, faptul ca avut dreptate ma enerveaza mai mult decat durerea in sine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, voi când plecați la Londra, că se pare că neuronul meu obosit nu a reținut (scuze). Sper să aveți vreme frumoasă, să nu vă plouă  [flo2] .

 

Chiar, apropo de Londra, mai știe cineva ceva de Ștrumfița? Mi-e tare dor de ea și de Miss Cârlionț.

 

Și fără legătură cu cele de mai sus, mi-a scris nepoată-mea că e voluntar în comitetul de organizare TEDxAmsterdam de anul ăsta. Face niște chestii tare faine copila asta :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, cum se numeste autoarea? ca titlul nu l-am gasit in romana, nici in engleza

 

Ioana o cheamă Sofia Lundberg. Cartea asta de am citit-o nu e tradusă in alta limba. Am găsit tradusă o alta carte a ei, nu am citit-o încă, e in așteptare. 

https://www.amazon.co.uk/Books-Sofia-Lundberg/s?ie=UTF8&page=1&rh=n%3A266239%2Cp_27%3ASofia%20Lundberg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...