Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Servus pinguini

 

Si succes scolarilor. 

 

Noi deja ne-am saturat de scoala (si de munca), au inceput si testele....Marcia a avut intre 28 (cl.1a) si 36 (cl.a9a) de ore pe saptamana...cu scoala si dimineata si dupa-masa...acum are luni 10 ore (pleaca la 6.30am si revine acasa la 6pm) si marti 8 ore (pleaca la 6.30am si revine la 4.30pm)  [zirea]

 

La noi a revenit vara, am avut 29° ieri..si azi e la fel..dimineata insa sunt 15°.

 

Vineri seara zbor cu Marcia la Berlin, sambata mergem la concert de kpop  [ph34r] de-abia astept, va fi si formatia ei preferata, Exo  [pk]  [:D] de ea nu mai zic; o sa se vada cu prietene din Germania, Malaezia si Romania (toate fani ca si ea)...avem amandoua tricouri cu Exo, luminite, evantaie  [ph34r] m-am prostit la batranete  [:D] dar sincer imi place de mine, sunt mama cool, asa cum imi zic Marcia si prietenele ei  [:I]

 

La job e nebunie mare, sefa mea lucreaza pana dupa miezul noptii.

 

Am luat si biletele de avion pt Columbia (pt aprilie), vin si prietenii nostri cu noi  [pk]  [pk]  [pk] hotelurile sunt rezervate de mult....ruta este : Bogota, Medellin, San Andres (e insula in Marea Caraibelor, dar apartine de Columbia)  si Cartagena (orasul de care ne-am indragostit  [il])...deja facem planuri de vacanta pt 2019/2020...anul asta e totul programat : in octombrie in Maramures, de Craciun in Romania, de Revelion in Islanda.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

a 3-a zi in care ma mir ce liber e pe strazi :)))

de obicei era nebunie, cel putin in prima saptamana.....

de când nu mai am copil de dus la scoala (sniff, sniff, i-am zis ca imi lipseste plimbarea de 5 minute in care admiram pisici si mai vorbeam si noi una-alta :) ) plec cu 10 minute mai tarziu... si nici gand de cozile interminabile pe strada..... ma simt tare ciudat!! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau asa, sunteti carcotase... pai la ce ora sa ii sarbatoreasca, la ora unu?

Vietatile acestea parlamentare muncesc din zi pana-n noapte pt binele tarii! Au de aranjat referendumuri, legi pt binele natiei. Astea iau timp... nici pauza de cafea nu au!! 8 perfect, sa vada natiunea, cand isi duce copiii la scoala, cat de devotati sunt ei tarisoarei acesteia!!!

 

Rele, domnle. rele, nimic nu va convine!! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele aistea carcotase, care nu inteleg cat de mult muncesc guvernantii si cum isi rup ei de la gura 30 min la ora 8 sa ii sarbatoreasca pe pompieri.

Mianna, ca ai fost martora, au fost si ceva preoti sa sfinteasca vreo masina cu spuma, sau alte chestii pompieristice?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...