Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Bună ziua și de la mine.

 

Anja, La mulți ani fericiți alături de jumătatea ta! 

 

Ioana, pentru herpes poți folosi cu succes uleiul de arbore de ceai, de la Rall știu  [flo2] . Când simți că apare nesuferitu' dai cu ulei și nu mai erupe. Cel puțin așa e la mine.

 

Ant, să ne povestești de SF. Eu aș vrea să pot gusta SF sourdough.

 

Coca, cancoillotte arată într-un mare fel!

 

Eu lucrez, am o instalare azi, că nu se putea fără.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va multumesc tare mult de urari! [pup]

Eu v-am zis ca fac baghete fara framantare, zilnic...

Iar acum am facut un västerboten pie si la cuptor am un pie cu prune...

Miha, ca ziceai de raclette, nu e asa de scumpa... cateva sute de SEK. Eu am din aia de faci si gratar pe ea. O folosesc cand am musafiri, asa de impresie. Singura chestie nasoala e ca se face ff cald la masa..

Ne pregatim sa plecam la festivalul merelor!

Un weekend fain sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am văzut ca nu e scump aparatul de raclette, dar nu cred ca merita investita Pt noi. Musafiri nu avem, noi suntem genul ăla de ne place noi cu noi :). Singurii musafiri erau prietenii noștri romani de care v-am zis ca s-au despărțit. Ea a rămas aici, el e in Ro. Așa ca nu am pe cine impresiona :). Al meu nu are prieteni, eu am o singura prietena in Ro, cea care a fost la noi cu soțul acum un an. Între timp și ei s-au despărțit...

 

Diana se muta la 1 dec in munți, Pt sezonul de schi, sa lucreze acolo. E un vis al ei care a ajuns acum sa fie împlinit. M-a rugat sa o insotesc la mutat și acum stau sa ma gândesc dacă sa iau o zi extra Pt Spa :)). 

 

Sâmbăta frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, am mâncat sourdough, bineînțeles :) :) Este specială in SF (m-am dus direct la Boudin ieri la mic dejun). Eu ador sourdough...imi place coaja crocanta și miezul cu găurele! Soțul a ras și un bol (făcut din sourdough) de clam chowder. A halit și bolul :) Știați ca sourdough este cea mai “digestibila” pâine? Eu găsesc și acasă sourdough (si cochetez de mult sa imi încep propria “producție” dar necesita consecventa). 

 

Ieri am fost in Ángel Island și in Muir Woods sa vedem redwoods (Sequoia). Impresionat...mirosul in pădure, cum se filtrează lumina printre copaci...copacii înșiși sint niște minuni! O sa încet sa las o poza mai jos. Nu imi venea sa plec. 

 

Viviana, recuperare rapida dorsalei!

 

Anja, la multi ani frumoși împreuna! 

 

Ioana, bine ai revenit...mi-a fost dor sa te citesc! 

 

Miha, sper ca ești pe drumul bun!

 

Imi faceți pofta cu raclette dar nu găsesc decât scule făcute in China. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, știam eu că o să ne spui că-ți place  [il] . Despre sourdough și SF sourdough am citit și eu, mă bătea și pe mine gândul să încep o maia (un starter) dar trebuie hrănit(ă) periodic și cum nu-s acasă tot timpul nu aș avea cum :(.

 

Există și un bacil de maia (drojdie naturală) care și-a căpătat numele de la San Francisco: Lactobacillus Sanfranciscensis.

 

Distracție plăcută!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...