Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La noi e o vreme de cacao, aseara a fost vijelie, cu vant si ploaie...dar in cursul zilei am avut soare si caldura.

 

Sambata am fost in vizita, 26° am avut peste munti...la noi au fost doar 15°...e fain la matusa lui Marco, munti de jur imprejur...pe seara am iesit la o bere la restaurantul mexican, nu am semnat condica de ceva timp  [:D]

Mama si cu matusa au ajuns cu bine ieri, cica am slabit de asta vara  [ph34r] dupa ce le-am  adus acasa, am fost la restaurantul de la lac...ieri a fost ultima zi deschis..tipa care se ocupa de el, a renuntat, prea mult stres, munca si prea putini bani...dar vor fi altii care il vor redeschide in aprilie (oct-martie e inchis, pt ca nu au clienti)...sunt curioasa daca va fi la fel sau schimba conceptul. 

 

Noi mancam rar paine spre mai deloc. 

 

Nebunia de la job continua si saptamana asta...mi-e mila de sefa mea, saptamana viitoare va fi singura pe baricade.

 

Azi merg la pedichiura, joi la manichiura, vineri la cumparaturi...sambata la 4-5am o taiem spre Viena, mergem si la Schweizerhaus...pana pe 14 octombrie sarbatoresc si ei Oktoberfest, asa ca mi-am luat una dintre tinute cu mine (pantaloni de blugi -sunt special facuti, cu bluza si sacou..si gentuta  [ph34r])...duminica suntem in Budapesta, iar de luni in Maramures...plus Sibiu si iar Viena. 

Mianna, o noapte stam la Medias, am rezervat hotel cu piscina  [:D]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya anul asta e ultimul an la scoala primara. Asa ca de o luna ne agitam sa vedem unde merge mai departe. Exclus sa mearga la scoala de care apartinem ca e f proasta. E incredibil cum corpul profesoral face muzica. Primara e f buna, cu f multi copii buni si f buni, dar toti pleaca la alte colegii. 

Deci azi am fost la un interviu la o scoala privata unde Maya a facut o impresie ff buna. Si noua ne-a placut directorul si scoala. Mai avem cateva piste, si in primavara vom lua decizia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Am avut si noi un week-end linisitit. Adica antrenamente, lectii, curatenie, de astea.

Vineri am fost la sedinta si l-am cunoscut pe domnul dirigtinte al Ramonei. Pare un domn dedicat muncii, sper ca prima impresie sa fie corecta si sa nu ma insel.....

 

Eu nu fac paine in casa, mancam mai putina spre deloc.

 

Viv, sper ca te-au mai lasat durerile.

 

Ella, pai sa ai concediu placut!

 

Daniela, sa ai o saptamana usoara!

 

Fleur, mult succes cu dormitul singur lui Eric.

 

Miha, sper ca esti mai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a fost rau cad m-am trezit. dureri.

Am luat analgezicele si mi-a trecut destul cat sa ies sa-mi fac treburile.

 

Ploua si e racorel bine. Acuma stau intinsa in pat. Am descoperit zilele astea un nou serial: A discovery of Witches.

Este facut dupa o trilogie scrisa de Deborah Harkness.

Cum mi-au placut mult primele 3 episoade si  genul de subiect am cautat sa imi comand si cartile.

Nu le-am gasit pe toate 3 la aceeasi librarie virtuala, in schimbb le-am gasit pdf de downloadat.

 

Asta citesc acuma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi a inceput si ea cursurile. I-a placut mai mult decat dincolo. A spus ca nu sufera comparatie in materie de dotari si comportament profesori si Erasmus. Aici au locuri.

 

O sa faca matematica si cibernetica si informatica si drept. Asta doar in primul an. Dupa aceea numai materii de specialitate.

Au parteneriate cu foarte multe companii private care angajeaza part-time studenti din primul an ceea ce a incantat-o.

 

Pana acum toate bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.

Nu le-am gasit pe toate 3 la aceeasi librarie virtuala, in schimbb le-am gasit pdf de downloadat.

 

Asta citesc acuma.

Viv, crezi ca le poti trimite pe email si la unii pinguini mai puturosi?

 

Ati vazut filmul "Pianul"? Este unul din fillemele mele favorite, mai ales tema melodica! L-am revazut vineri seara... ce mi-a placut....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...