Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

Rox, la noi tare aglomerat mi s-a parut traficul zilele acestea.

 

Noi am inceput scoala.

Pana acum Ramona (clasa a V-a) e destul de incantata- sper sa o tina. A facut matematica (dirigintele e de mate), limba romana unde le-a dat multe carti de citit (lecturi suplimentare obligatorii si ce incantata sunt eu) si inca se lucreaza la orar.

 

La Mihai e mai lejer inceputul.

 

Ella, super program!

Miha, cum mai esti? Mi s-a parut tare interesant ce ai spus despre lectiile Silviei. O mare discrepanta intre noi si voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copilul mare a venit cu o cerinta de la ora de muzica: trebuie sa cumparam chitara sau keyboard. Eu nu sunt asa convinsa ca "trebuie" cred ca le-a zis ceva de genul " ar fi bine sa exersati si acasa".

Mai astept un pic sa vad daca chiar "trebuie", dar am inceput sa ma caut un keyboard (i se pare lui mai usor de invatat) si am gasit o multime de modele si preturi.

Aveti o recomandare? Probabil va sfarsi ca piesa de mobilier si nimeni nu se va atinge de el asa ca nu doresc ceva sofisticat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, e parada pompieristica! In mijlocul saptamanii cand lumea merge la serviciu. Cica va tine 6 ore - asa zicea Fb-ul.

Numai o minte blonda putea pune la cale asa ceva.

 

Si eu is suparata ca si Anja. Abia ma abtin. Ii urasc pe guvernanti si deopotriva pe cei care le tin isonul si se lasa cumparati cu posturi si bani.

Regres educational, ideologic, politic, democratic ca in ultimul an nu am mai vazut.

 

 

Azi m-am sculat intoarsa rau. Nu am dormit azi-noapte. Am nervi, ma ustura ochii.

Mai e si un idiot, care de fapt nu e idiot, ce reface o casa de langa mine. Ei bine la idiotul asta, care nu e idiot, si ieri si azi, a venit un camion ce are in spate un fel de generator si fac un zgomot motoarele alea de mi se infunda urechile si am impresia ca imi pocneste sternul.

 

De 16 ori am vrut sa le fac scandal. Le fac doar de 12 ori ca e mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copilul mare a venit cu o cerinta de la ora de muzica: trebuie sa cumparam chitara sau keyboard. Eu nu sunt asa convinsa ca "trebuie" cred ca le-a zis ceva de genul " ar fi bine sa exersati si acasa".

Mai astept un pic sa vad daca chiar "trebuie", dar am inceput sa ma caut un keyboard (i se pare lui mai usor de invatat) si am gasit o multime de modele si preturi.

Aveti o recomandare? Probabil va sfarsi ca piesa de mobilier si nimeni nu se va atinge de el asa ca nu doresc ceva sofisticat.

Marion, aceeasi dorinta avura si copiii mei acum 2 ani. Si dupa cum ai zis, este piesa de mobilier. Eu am dat vreo 45 de euro, asa ca nu imi pare rau. Stai sa caut de unde am comandat, un site din Germania, a venit acasa, ff usor. Uneori am vazut si la Lidl cu 50E.

La keyboard, nu stiu, eu am pian:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, multam'. SH caut, nu are rost sa-i iau unul nou. Dar m-am blocat ca nu stiu de care i-ar trebui unui incepator, am vazut cu 61 sau 88 clape, cu pedale si fara etc. iar eu nu ma pricep deloc.Cred ca o sa-l pus sa-si intrebe profesorul, daca tot le recomanda sa-si ia, sa le recomande si ce anume au nevoie. Uite un exemplu, diferenta de pret e mare dar banuiesc ca nu numai pretul face diferenta.

 

https://www.marktplaats.nl/a/muziek-en-instrumenten/keyboards/m1322539450-yamaha-dgx-630.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

 

https://www.marktplaats.nl/a/muziek-en-instrumenten/keyboards/m1321556856-keyboard-yamaha-psr-e313.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...