Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

antmil, vacanta placuta in continuare! 

 

viviana [pup] ia-ti pauza de la treburi, stai si tu in pat cateva zile.

 

Fleur [pup] iti tin pumnii sa iti implinesti dorintele. F nasol cu copiii scosi in ploaie. La noi sigur invatatoarea ii punea intai sa se imbrace, apoi ii scotea afara. Adica impresia mea e ca mentalitatea in general e sa pui intati caciulita si fularul la copil si pe urma mai vezi tu daca iesi din cladirea in flacari [:D] 

 

Mihaela, ma bucur ca te simti mai bine! Spor la adunat ciuperci si pofta mare! Succes surorii tale! 

 

 

Rares are amigdalele rosii si umflate, sper sa scape cu pastile de supt si coldrex. In rest, suntem  ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru ca ministerul scrie in lege ca ziua de 5.10 se sarbatoreate asa cum vre, poate si crede de cuviinta fiecare scoala. Ca si la “scoala altfel”

Pai la scoala altfel nu exista posibilitatea de a sta acasa, precum in aceasta zi a educatiei.

De scoala altfel se fac activitati, diverse, fie in scoala, fie in afara ei (depinde de ce se stabileste). 

Asa ar fi trebuit si de 5.10. Sau scris clar: zi libera. Dar asa, unii liber, unii cu activitati - mi se pare asa aiurea, avand in vedere ca nu suntem stat federal astfel incat legislatie sa difere de la un judet la altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, difera in functie de contractul colectiv de munca. Inteleg ca nu toti profesorii au semnat acelasi contract, ci difera de la judet la judet. 

Am inteles acum. Nici nu stiam ca unele zile in care nu se tin ore, se negociaza in contractul colectiv de munca, avand in vedere ca structura anului scolar este aceeasi in toata tara (nr de saptamani, vacante scolare, derularea "Scolii ALtfel" s.a). Ciudat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [flo2]

 

miha mult succes surorii! Doamne ajuta sa vina bebe!  [flo2]

 

Fleur multumesc  [floare3]  nu varsta nu mi-e potrivita pt copil,ci analiza care spune de cativa ani ca e cam gata rezerva mea...din pacate.am stat si-am iubit un om o viata,om cu analiza alterata,eu neavand nimic nimic,taiata la nspe investigatii,doar ca sa stiu sigur ca n-am nimic,ca mai apoi el sa plece cu o  [vom]  si sa faca copil,tocmai el...ironia sortii!

 

rox  [flor]  nu,nu e tata,dar un om f drag...multumesc pt gandul bun! 

Laura  [flo]  multumesc.mama ta e bine?

 

va pup si va multumesc  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu prea s-a stat acasa de Sapt. Altfel, ba chiar ne ziceau invatatoarele sa participe copiii ca scoala altfel nu e vacanta sa nu mai venim la scoala. Au mai lipsit probabil parinti care au plecat cu copiii in vacanta in acea perioada, dar nu au fost prea incantate de acest aspect.

 

Velvet, noi fiind din Bucuresti, au avut ce activitati sa gaseasca. Cam 50-50 vizite/excursii, deci activitati in afara scolii si activitati in interior/ clasa: ateliere, experimente, altele.  In orasele mici este mult mai greu de gasit activitati si probabil se sta mai mult in clasa... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...