Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am fost cu mandra la dentist, pt aparat..peste 2 saptamani il scoate...asa ca yupiii  [pk] de-abia asteapta sa scape de el, il are de 4 ani...plus inelele din spate, pe care le are de vreo 7-8 ani.

 

I-am luat ieri cadou matusii un smartphone (no name, dar arata bine si e ok, pt ce-i trebuie ei e tocmai bun)..avea un telefon mic si vechi, asta de ani de zile...cand l-a vazut, i-au dat lacrimile...i-am spus ca la ea a venit mosul deja  [:D] acum o sa o invete mama cum se foloseste, a devenit experta intre timp...si vad ca si tata se da pe brazda, incet, incet...mai mestereste el cateodata, de ramane fara microfon, dar in rest se pricepe.

 

Mai am 2 zile de munca si vine vacanta  [pk] o sa fie fain in Maramures, un spectacol de culori...si asteptam cu nerabdare si mersul cu Mocanita.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, ai dreptate si cred ca toata lumea gandeste asa doar ca mergem toti cu valul...

cat despre copiii care nu participa din motive financiare, asta am zis si mai sus, noi cotizam suplimentar si pentru cei care nu au, ca sa nu ramana nimeni acasa.

 

ella, sper ca mocanita din maramures e deosebita de mocanita din bucovina, de la moldovita. noi am fost acum in concediu cu mocanita de la moldovita la argel si am fost dezamagiti. traseul urmeaza soseaua, adica ma pot duce cu masina mea fix pe acelasi traseu. singura chestie e ca mergi cu mocanita...noi credeam ca e un traseu doar pentru tren, ca o sa vedem ceva deosebit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A trecut si prima zi de cursuri.

Azi a avut engleza si matematica curs si seminar. Au  inceput cu "Series of  real numbers" Revision mai intai.

Tot cursul l-a scris in limba engleza (mai putin cifrele [:D] ), li se preda numai in llimba engleza, profesorii nu vorbesc deloc in romaneste.

 

Este incantata. Am intrebat-o daca stie sa traduca, mi-a spus ca nu o intereseaza sa traduca. Daca intelege asa, asa va invata. 

 

Are in grupa un coleg strain care nu stie o boaba romaneste.

In sfarsit o vad si eu stimulata intelectual.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...