Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Neata buna! 

 

Ma bucur pentru cele doua Silvii , stimulate intelectual si multumite de scolile lor! [pup]

 

Deocamdata si copiilor mei le place chimia, dar au facut doar cateva chestiuni f simple, legate de ustensilele din laborator si substante, la modul general. Sa vad cat ii tine "placerea". 

 

Nu stiu daca din ce am scris eu ati inteles ca nu imi place ideea "scolii altfel" . Imi place, dar nu imi place ca nu este deloc susportata financiar de stat (invatamantul este gratuit, conform legii, nu!?)  si ca uneori alegerile invatatorilor / dirigintilor nu sunt cele mai inspirate. Pt ca ai nostri la scoli nu fac absolut nimic practic, cred ca ar fi util, pe langa muzee si expozitii, sa faca vizite la fabrici / birouri diverse sa vada ce inseamna munca, ce inseamna anumite meserii (nu plimbare la mall  [smulgpar]  ) . 

 

In alta ordine de idei, azi e un soare superb, Rares e mai ok cu gatul (tot il doare, are si niste muci, dar e ok) , barbatul vrea sa isi schimbe iar job-ul, la mine la munca e liniste 

si pace (se vede dupa frecventa cu care scriu pe forum [:D] ) .

 

Antmil, am sa indraznesc sa iti cer si eu prietenia pe FB  [flo2] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cand  a participat fii-mea la olimpiada s-a offerit mama sa o ajute. Au iesit mari scantei. Ii explica in termeni de facultate si ii contrazicea manualele care ce-i drept erau scrise mai pe intelesul lor.

 

Dar, in fine, mama si fii-mea nu s-au inteles niciodata. 

 

 

sa stii ca mama lui Patrick nu face asa, se abtine si se controleaza! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, aici ai dreptate, plimbari in mall - nici mie nu mi se par potrivite pt Scoala Altfel. 

 

La noi fetele au tot fost pe la diverse fabrici de paine, biscuiti, ciocolata... in unele locuri au stat mai mult, in unele mai putin, depinde cat au si cei de acolo chef de copii pe cap (ca nu au toti)...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...