Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

vai, ce bine vine mesajul asta! astazi a urlat mica si cand a luat-o doamna a inceput sa o loveasca si sa tipe si mai tare...

eu ma bucur ca dupa ce plec nu mai plange. azi m-a sunat doamna pe camera sa o vad cum se joaca, sa nu mai stau stresata. dar tot e greu dimineata cu plansul si rugamintile...

Linisteste-te, te rog, stiu ca iti este greu cu plansul de dimineata. Si eu l-am experimentat la fete, in special tot la cea mica, ca si tine. Ea parca a plans mai mult... dupa inceputul grupei mici unde plangea zilnic, o mai apuca cate o perioada e plans si mai la finalul grupei mici, si la gr, mijlocie.... La fel, uneori destul de tare.... Si eu eram tot asa stresata cand o lasam asa... chiar o sunam pe dna si ma asigura ca e totul in regula, nu se mai auzea nici un plans, aveau activitati, Nu erau camere in gradi de stat, nici dna nu avea tel cu camera.... Incearca sa intinda limitele, sa vada pana unde merge. Daca ai plecat, se prinde ca nu mai are ce sa faca si isi muta atentia la copii/activitati/doamna samd... 

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mihaela, cum te mai simti? Parca ziceai ca ai avut o perioada mai linistita, este totul ok in continuare? Sper ca da [flo2]

 

Da, ma simt bine in continuare, săptămâna asta a fost Ok. Chiar azi mi-am făcut analizele, sunt toate Ok, cele de inflamatie sunt normale, erau normale deja acum 3 săptămâni când încă nu eram Ok, încă TSH e scăzut (in limite dar e 0,8 si eu normal am in jur de 2) și T4 nu a scăzut. E posibil sa rămână așa, dar Pt a fi siguri, medicul meu a urmat recomandările scrise in cadrul bolii: repetarea analizelor la o luna, timp de 3-4 luni Pt a fi sigur ca nu ajung la hipo(valoare mică T4). Mai am o săptămâna de cortizon 5mg și apoi a zis medicul sa scad la 2,5 mg Pt încă doua săptămâni. 

Mai am mâine medical 25%, lucrez 75% din programul normal, de luni trec la 100%. Implicit seri și weekenduri, din August n-am mai lucrat Pt ca am fost in medical o luna și după ce am revenit am lucrat 50% și 75% și nu aveam cum lucra decât program de zi. 

 

Au trecut trei luni de când am simțit ca ceva nu e Ok, durerea de gât și oboseala...și doua luni de când m-am îmbolnăvit. Ca la carte :). Maxim 8-10 săptămâni durează boala și apoi pana la 6 luni sa se stabilizeze tiroida, dacă nu e caz de stabilizat cu medicamente. Dacă e nevoie de medicamente Pt tiroida, atunci poate dura și un an. Cam 20% din pacienți rămân pe viața cu tratament de hipotiroidism, tiroida nu își mai revine. 

 

Deci mai am ceva pana văd cum va fi la mine... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic cum se termina aventura mea cu vacanta de ski...

Deci, ma plansei aici ca sunt fitoasa, ca nu vreau aia, ca nu vreau aia... Pana la urma am zis, ma dau dupa grup. Gata, luam apartmente/vila, mergem cum si cand vor ei. Deci le ofer cateva variante si le zic sa se hotarasca ca nu prea sunt multe disponibile...Surpriza. Unul nu mai merge, altul nu se poate hotara inca... concluzia: am luat in Italia, la hotel cum si cand am vrut eu,, si cu noi merg inca 2 familii, fostii nostri prieteni din DK, care sunt la fel de sclifositi ca si noi, dar nu asa pasionati de ski... Sper acum sa nu ii dezamagesc cu hotelul.... ca de... e greu cand altii merg pe mana ta....

 

Miha, rea boala asta, nici nu auzisem de ea pana la tine! Sper sa fii dintre cei 80% care se vindeca complet.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si tocmai am gasit vacanta de vis (in momentul in care nu mai vor sa mearga copiii cu noi:)))). Ce ziceti?

https://www.thepalaceonwheels.org/price.html

Am primit recomandarea asta de la colegii indieni.. mi-au spus ca e fantastica... Un fel de Orient Express, il mai astept doar pe Poirot:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...