Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna Ziua Educatiei!

Sunt asa trista...am ratat o plecare la munte -weekend prelungit, din cauza treburilor si problemelor ce s-au ingramadit ieri-azi-maine. Vor mai fi plecari dar era o plecare in grup si imi place sa mearga copilul cu alti copiii. Nu a fost! Nu e! Imi pare rau!

S-au discutat asa multe subiecte si nu am putut interveni, scriu f greu, f greu imi adun gandurile si pot gasi un moment in care sa pot scrie.

In primul rand as vrea sa ii spun lui Velvet sa nu isi mai puna atatea intrebari, sa se duca sa ia puii acasa, sa mai faca o incercare, timpul nu sta pe loc!

Legat de faptul ca el are o alta "familie completa", nu stiu cum, dar nu e un caz singular, am intalnit multe cazuri in care cuplurile au facut FIV sau, macar si-au dorit copii, apoi el a plecat si a facut bine merci copii in noua familie( avand chiar si o varsta considerabila). Ce vreau sa spun este ca nu e cazul sa suferi subliniind acest aspect, "nu ti s-a intamplat tocmai tie", in lumea asta larga sunt si altii ce au trait acelasi fel de experiente, iti vine sau nu sa crezi! Iar intr-un caz si Doamna recasatorita a facut copii, dupa FIV-uri nereusite...

Mihaela_Suedia, am urmarit povestea ta fiindca si eu am hipo de vreo 18 ani, cu euthyrox zilnic dar mi s-a descoperit la analize de rutina(TSH prea mare) si nu am experimentat niciun alt fel de discomfort, doar ca, poate,de la o varsta doar ma ingras, putin cate putin si iar putin, apoi mai stagnez...:(.

Mi-au prins bine toate exemplele si sfaturile voastre legate de pian, ma ajuta sa trec de faza asta in care ii aduc aminte mereu ca e nevoie de repetitie.

Scoala Altfel am impresia ca ati discutat atat de degajat:la voi, intr-un fel sau altul, s-a rezolvat cumva, au plecat copiii din clasa, la noi nu! Nu si nu! Cred ca totul tine de implicarea profesorului/invatatorulu, daca el are chef sau nu, daca el stimuleaza parintii sau nu! Acum un an ni s-a spus ca daca un singur copil nu merge intr-o actiune, nu putem pleca, pt ca trebuie sa ii asigure activitate si acelui copil. Si aici s-a oprit discutia. Anul asta e asa o liniste....noi avem Scoala Altfel peste 2 saptamani :(.

Anja eu am cam zambit privind video cu calatoria in India, ca sa te simti bine 100% ar trebuie sa te incadrezi si in media de varsta  a excursionistilor.

Legat de vacante programate din timp, mie nu imi ies, sau imi e frica sa ma aventurez la rezervari de-acum pentru peste cateva luni, uite si acum, sapt trecuta, vineri am inceput pregatirea pt plecare si acum, deja, miercuri, era clar ca nu avem cum sa plecam....

Cam atat! m-asteapta un weekend in care nu stiu cum/unde/cand sa ma impart :( dar parca as vrea sa incerc si painea aia neframantata [biz]

Weekend placut tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari

 

Madalina  daca totul ar fi asa simplu cum ai prezentat tu.... [alcool]  [clo] ...povara mea tocmai in asta consta-ca nu pot renunta la puii mei,dar nici nu-i pot lua cu mine...mai greu de inteles cand nu traiesti asta.

 

coca sanatate !  [flo2]

 

va pup  [flo2]

 

am de ieri o mare dezamagire,o pustietate...nimic nu reusesc din ce m-ar putea elibera....

 

L.E.  Madalina niciodata n-am zis ca sunt caz singular...eu stiu ce inseamna infertilitatea si plimbatul la clinici si uitatul la alte zeci de cupluri in ochi...durerea e aceeasi cu a mea,suntem multi,stiu...cand treci prin iadul asta...oho,te transformi! mai ales cand ramai brusc pustie,cu toata lupta,durerea si bratele goale...prea tarziu pt tine pt tot ce ti-ai dorit.cam punct,sincer.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S

 

Madalina, chiar nu poti amana treburile din week end ul asta si sa plecati? Viata e scurta sa stii, si trebuie profitat.

 

Atat, ca sunt racita cobzaaaa in medical acasa.

Stiu, Stiu! dar am si un stil complicat: daca nu am plecat aseara, asa cum am planificat, pentru a profita la maxim, gandesc doar ca mai mult stam pe drum....paguboasa gandire! Acum macar sa se rezolve problemele, ca sa stim ca nu am ramas degeaba.

 

Nu stiu ce raceala ai tu, dar eu,  in toamna asta, cand am fost racita cu nas ff infundat dar fara febra, am luat doze repetate (la 4-6h) de coldrex. Important e sa il iei cu apa fierbintica si apoi sa mai completezi cu lichide pentru a reusi sa transpiri, am scapat rezonabil in 2-3 zile! Sio frectie e  buna, chiar daca uitam mereu de ea...

Succes in gasirea noii scoli petru gimnaziu! asta ne va astepta si pe noi, sper sa nu cedam tentatiei de a folosi scoala de langa casa, cu program dimineata, mai ales ca, inca de pe-acum copilul vrea singur la scoala: dus-intors si apoi sa stea acasa pana venim noi! Ce bine ar fi daca si-ar face si temele, dar nu si le face:( Parca, totusi, la after le face mai bine, chiar daca ne mai ia inca 1-1h30 sa il intreb una alta, sa vad daca a inteles, sa facem ex pe care el intentionat nu le-a facut ca sa le faca cu mine(asa am hotarat, cand chiar nu stie sa faca un ex, prefer sa il faca acasa decat acolo). Nu stiu daca e bun stilul asta! dar un ex ne-inteles, ne-inteles va ramane, sper ca tot efortul sa fie benefic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur...dar sa imi spuneti cine sunteți ca am impresia ca multă lume citește dar nu scrie. As prefera sa am lume cu care m-am conversat pina acum.

 

Eu sunt Raluca [:)]

Daca mai multe Raluci te-au adaugat, scriu pe FB [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, nici eu nu ma prind de meserie, nu ma prind nici de emisiune.... ghicesc biolog, explorator..

Sanatate Coca si Maya, sa va reventi rapid.

Madalina, sper sa rezolvati problemele si sa mergeti in excursie data viitoare. Cat despre excursia cu trenul, era un vis, nu m-am gandit asa departe, la grupul din tren.. Daca va fi sa fie, o voi lua ca pe o aventura. Noua ne place sa fim si singuri, nu tb sa interactionam cu oameni...Insa mai vedem. dupa cum zice si Ant, e cam scump...

Velvet, fruntea sus! Ai o prietena,buna, care nu da sfaturi, care stie sa asculte, si pe care sa o scoti la o cafea? Cand eram suparata, simteam asa o eliberare dupa ce povesteam prietenelor mele... si de cele mai multe ori, dupa asemenea cafele, vedeam ff clar ce drum sa apuc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...