Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah la saloane in spital este și dezinfectant, pijamale de schimb in dulap, prosoape, mănuși de unica folosință, etc in baie. E ca la hotel Pt ca sunt numai saloane Pt un pacient și toate saloanele au baie. Sala de mese e comuna, dacă pacientii vor sa se deplaseze. Altfel este o măsuță cu scaune și fotolii in saloane. Toate saloanele au televizor și este internet cu parola Pt internați. Noi angajații avem gratis. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, asa cred si eu, ca e lipsa de interes. Copiii zic ca hartie igienica nu a fost niciodata. Invatatoarea lor ne-a rugat in cl. I sa cumpram si sa aducem sa fie mereu un pachet mare  cu servetele la ea pe catedra, sa isi ia copiii cand merg la baie. Sapun cica ar fi, lichid, dar doar din cand in cand, mai mult nu decat da.   Intentionez sa comentez la sedinta cu parintii. Oricum, cu vreo luna inainte de terminarea scolii ne-a cerut femeia de serviciu saci pt gunoi, ca nu are in ce pune gunoaiele adunate din clasa... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lipsa de fonduri, sau fondurile sunt consumate pe ceva zugraveli, hartie la copiator, toner, din astea. sau sunt prost administrate.

sau daca pana acum au fost si doar acum au disparut.. e ceva si in scoala.

la noi e, se mai termina, cred ca se mai si pierde o gramada (jucat cu sapun, cu hartia prin bai....). Patrick imi zicea ca la o baie nu e mai mereu sapun, ca la alta este.... mistere din astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah la saloane in spital este și dezinfectant, pijamale de schimb in dulap, prosoape, mănuși de unica folosință, etc in baie. E ca la hotel Pt ca sunt numai saloane Pt un pacient și toate saloanele au baie. Sala de mese e comuna, dacă pacientii vor sa se deplaseze. Altfel este o măsuță cu scaune și fotolii in saloane. Toate saloanele au televizor și este internet cu parola Pt internați. Noi angajații avem gratis. 

La stat, nu?

 

La noi asa e la particular.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La stat, nu? La noi asa e la particular.

 

In Suedia nu exista spitale private (sau dacă da, atunci sunt așa de putine ca eu nu știu de ele). Sunt administrate regional, finanțate din bugetele locale. Dar cu aport/ajutor din bugetul național. Toată sănătatea e așa, nu numai spitalele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi și ceea ce e particular in sănătate (dar e putin) e acoperit din asigurare (se trage din salar, nu exista alte asigurări private). Nu se plătește din buzunar decât coplata in sănătate (pana la un plafon maxim (care e cam 150 euro dacă nu greșesc, s-a schimbat de-a lungul anilor și e posibil sa fie ceva mai puțin sau ceva mai mult) apoi e gratuit totul Pt un an. La fel și medicamentele.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...