Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv_06 bine ai revenit!

Miha, merci ca mi-ai amintit de serial [flo2]!

Ant, sa stii ca nu mai vreau sa fiu prietena cu tine pe FB [fri] [:)]. Pai se poate... pui tot felul de  bunatati...Sa-mi zici cum a iesit puiul umplut si afumat.. ca briosa cu caramel si alune  este super... [flo2]

Viv, o idee... te-ai gandit sa te apuci de politica? Ma gandesc ca ai putea face multe lucruri frumoase. Ai carisma, esti desteapta si coerenta, ai elocinta...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am fost domestică :)

 

Am fost la festivalul de scurt metraje aseară și am plecat îngrozitor de trista. Majoritatea filmelor au fost tragice...extraordinar de depresată am ieșit de acolo. Parca dacă vezi un film lung trist, găsești un fir de discuție dar cind ești luat cu asalt cu mai multe teme care mai de care mai amare, am plecat bulversată.

 

Sa compensez, azi am bucătărit după o plimbare lunga la plaja. Am dezosat trei pui, i-am umplut și i-am pus la afumat. Apoi am făcut un cozonac secuiesc plat cu caramel și alune de pădure. Din oasele de la pui am făcut un stock parfumat cu ginger (pentru o ulterioară supa). Mai am băgat un pui la cuptor (cei Afumați ii iau la pachet in Weekend când mergem la socrii la casa de la lac, nu sint pentru noi) pentru soț sa insinua la pachet.

 

Soțul a fost la pescuit și a adus o droaie de Pești...i-am porționat și congelat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara cand am citit ce a scris Velvet, caci eu incep sa citesc de la ultima pagina inapoi, am gandit ca Velvet nu e Velvet sau poate  are un lapsus de e atat de incantata ca a facut cunostinta cu mine.

 

Asta este un mod sinuos de a-ti spune, bine ai revenit Viviana 06! Ma bucur foarte mult ca te aud/citesc!

==

 

M-am strans si eu pe la casele mele, de pe drumuri. Maine la 10 ma intalnesc cu arhitecta sa mergem sa luam faianta si ma bucur ca si fii-mea are liber si ne poate insoti.

 

Anja, nu imi place politica. Cand am spus ca m-am inscris ca delegat pentru alegeri am facut-o pentru USR. Din pacate dosul nu m-a lasat sa particip, dar ma bate gandul sa ma inscriu in partidul lor. Nu am fost niciodata inscrisa in vreun partid.

Dar sa stii ca in public e mai greu sa vorbesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil din toate bunatatile descrise acolo parca ale sotului tau ma pasioneaza cel mai mult.

 

Mare amatoare de peste cum sunt...

Cum vine cozonac secuiesc plat? Make a photo cu el?

Cu ce ai umplut puii?

 

Da, da, foarte multe intrebari.

 

Sunt dupa absint de 70 grade. Nu Farhenheit. A fost ziua celei mai bune prietene a Silviei si a facut-o la noi. Eu le-am adus ciorbe-ciorbisoare de la ciorbarie, ea a dat tort, pizza, absint si o tarie cu iarba de bizon.

 

Si iata-ma-s acum mai colorfoul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bass e biban. Stiu de cand am fost la Bass Lake la poalele Yosemite.

Bibanul poate fi de lac sau mare. Daca e de mare ii mai zice sea bass, sau lup de mare sau levrek.

E foooarte bun si are putin oase. Si este unul dintre preferatii mei.

 

Porgy nu stiu ce este dar seamana cu dorada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...