Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, e sea bass atunci. Au fost cu un vaporaș in larg destul de departe pe ocean o jumătate de zi. In trecut a mai adus blue fish pe care americanii nu îl prefera ca e mai uleios puțin, cam către sardina dar mie imi place. 

Cand am stat cate 3-4 luni in California am suferit ca nu gasesc genul de peste care imi place mie. Acolo stau prost cu pestii si fish market cam rarut. Halibut peste tot.

 

Asa ca ma pusei pe invatat denumirile in engleza ale pestilor. Ziceam ca ma duc la Costco si incep cercetarile.

Acolo am dat de somn (catfish) si am zis ca l-am apucat pe Dumnezeu de picior. Chiar daca era congelat si fara pielita.

Am venit acasa triumfatoare. Am citit lauda lor pe eticheta: acest somn este crescut in conditii excelente in crescatorii, in ape speciale, iar mirosul de mal a fost indepartat.

 

What? Pai somnul traieste  pe fundul apelor dulci, in mal! Asta e farmecul gustului si misorsului lui!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunt dupa absint de 70 grade. Nu Farhenheit. A fost ziua celei mai bune prietene a Silviei si a facut-o la noi. Eu le-am adus ciorbe-ciorbisoare de la ciorbarie, ea a dat tort, pizza, absint si o tarie cu iarba de bizon.

 

 

eram convinsa ca te-o luat absintu si spui povesti', da' am googalit si chiar exista asa ceva

 

https://ro.wikipedia.org/wiki/%C5%BBubr%C3%B3wka

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, da, da eu am vazut Passengers de vre-o 3 ori, daca nu si mai bine. Mi-a placut la nebunie :). Acum ma uit la Povestea slujitoarei. Wow, extrem de puternic film. Nu reusesc sa ma uit la mai mult de un episod pe seara.

 

Oh, tare mult mi-a plăcut și acum a doua oară, uitasem niște chestii. 

 

Da, povestea slujitoarei e foarte tare, impresionant. Poate încep sa îl revăd, pana apare seria a treia. 

Mi-a mai plăcut un serial tare mult, aștept continuarea. Here and now se numeste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, are peste balta in Cali dar nu îl găsești la Costco ci in Chinatown!!!! Acolo găsești somn cu gust de mal și orice alt peste care îți trece prin imaginație. Americanii nu prea mănâncă peste dacă nu e fad :) :) :) :) De crap nici sa nu audă pe când la chinezi îl cumperi viu...îl alegi in acvariu (ii tine vii) și ți-l curată ei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh mai! Kurtoskalacs ce îmi faceți voi!!!! Nu știu dacă e secuiesc dar unguresc știu sigur ca e! 

 

Viviana nici Utecista nu ai fost? 

 

Revăd filmul Passangers, ma întreb in câți ani va fi posibil așa ceva? L-a văzut cineva? 

Am fost utecista. Asta era la impuse.

 

L-am vazut si mi-a placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...