Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, eco am scris eu a fost ecografie cu sonoelastografie. Așa fac de mai bine de 5 ani. În spatele unui nodul e o umbră sonică incertă, de asta trebuie să fac și RMN.

Si eu merg anual la mamografie care este inutila in cazul meu. Am tesut dens si medicul meu recomanda sono de fiecare data insa asigurarea nu plateste pentru sono daca nu fac mamo mai intai.  Am fibroadenoame garla dar am si microcalcifieri "suspecte" care le urmaresc an de an. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, și eu cam la fel. Fibroadenoame multe, câteva erau vascularizate și creșteau și am hotărât să le scot la vremea lor. Plus tumora Phyllodes bilateral în tinerețe (la 21 de ani, atunci m-am operat prima oară). 

 

Eu plătesc toate investigațiile, că dacă aș sta după fondurile de la casa de asigurări m-aș programa peste 3-6 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniella, ma bucur  de probabilitatea este foarte mica, mica.

 

Viviana,  e greu la 15 ani cu depresia. Nu e primul. Sa stii ca una peste alta un psiholog potrivit care sa-l ajute si sa-l invete cum sa faca fata unor anxietati face minuni.

 

Antmil,  soru-mea sta cam la 50 mile nord de LA.  E aglomerat si nu prea ii pllace sa mearga in LA. Dar fac pariu ca nci nu stie ca acolo gaseste peste proaspat..

Si curioasa din fire am cautat traducerea de la pompano care suna tare interesant. Cica nu e traducere in romaneste ii spune tot pompano.

 

Azi am fost sa primesc marfa sa astept sa vina muncitorii la descarcat. Era pauza de masa. Soferul a fost foarte dragut si a asteptat vreo 20 de minute.

 

Am dat dovada si de prostie crasa. Cateodata chiar ma minunez de mine insami. Mi s-a parut ca faianta nu arata ca cea pe care am ales-o. Si intreb eu oare de ce arata asa? E dosul doamna, a zis un muncitor din spatele meu.

Deci m-am facut de cacao.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Azi a fost o zi superba de toamna. Cald, apa oglinda Am avut un fel de team building, am fost la un restaurant in port, apoi ne-am plimbat prin port si si am fost la cafea, iar seara m-a scos sotu' romantic sa ne plimbam cu barca, pe un apus superb :))

 

Daniela, ma bucur pt vestile bune, si sper ca ca urmatoarele analize sa confirme ca totul e OK.

Miha, eu ca si Ant i-as spune de stimulare intelectuala, Sivia e desteapta si sigur va intelege. Apoi, i-as mai zice cat de important sa aiba colegi care sa fie motivati. Noi recunosc ca nu am fost sa vedem nici-un liceu. La noi sunt 2 licee cu linie de "natur". Amandoua ff bune. Unul care are clase speciale de matematica si unul care are tenis in loc de sport. Important e, ca de la natur, se pot duce la orice facultate, deci nu le limiteaza optiunile mai tarziu. Eu le-am zis sa invete si sa aiba medie mare ca sa se poate decida mai tarziu la care vor.

Viv_06, face R un sport ceva? Nu isi gaseste prieteni acolo? Cum zice si Daniela, scoate-l in oras, stati de vorba, afla ce il necajeste.

Viv [:-)))], spatele faiantei... Deci ati ajuns la pus faianta, bravo!

Coca, felicitari! Interview la asa varsta mica!

Ant, Silvi, Corina, Velvet, Laura, Judoka [flo2]!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu o cunoasteti pe Silvia. Ea nu va face ce ii spunem noi. Va face ce va dori ea. Orice liceu de meserii are acum opțiunea sa iasă cu diploma Pt a putea da la facultate. Acum câțiva ani nu era așa. A zis clar ca asta va face, vrea sa aibă acea competenta. 

 

Deocamdată e axata pe construcții, e o paleta larga de meserii ce le poate face după liceu, cu o facultate de meserii, sau cu o facultate de 3-5 ani. Inclusiv arhitect. Printre altele inginer, șef de proiect, și tot felul care mi-e greu sa traduc Pt ca nu le știu in romană. Ea nu e axata pe o facultate. Poate o facultate de meserii, e 2 ani după liceu. Nu știe ce vrea, e foarte greu sa aleagă. Va trebui sa aleagă ceva ce ii place. Asta i se pare ca e interesant. 

 

Mie mi-a plăcut tare mult partea aia de marină. Nu știu cum sa traduc, cei care lucrează pe vapoare. Sus pe punte sau jos in cala, la mașini. Am vb cu o tipa ce a terminat liceul acum 11 ani, a zis ca a lucrat pe vapoare, aici pe al nostru și pe croaziere. Acum învață la facultate, sa devină căpitan de vas. Ea a fost sus pe punte. 

 

Si am vb și cu doi tineri din armata, e foarte interesant și aia. Acolo mergi după liceu, orice liceu. 

 

Restul liniilor ori nu ma interesau ori știu deja cu ce se mănâncă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

 

 

si eu ma sperii uneori de greutatea ghiozdanului Crinei. in unele zile deabia il car eu si nu are la ce sa renunte, tot ce e in ghiozdan trebuie sa fie. daca ar fi putut lasa ceva la scoala ar fi fost ok dar nu au dulapuri, dupa-amiaza au alta clasa in sala lor, asa ca duc si aduc zilnic carti/caiete/culegeri etc.

 

 

Silvi, noi avem asa ceva in clasa ( scoala primara) si nu cară totul după ei. E drept ca la clasele mai mari au unele zile ghiozdanul f greu.

post-166285-0-53703300-1539199221_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...