Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, s-a anulat cursul :((. 

 

Asa cum zicea Anja, vrea sa ne testeze limitele, dar mai mult pe ale ei. E lupta aceea sa demonstreze ca ea poate ceva ce toată lumea stigmatizează. Ea vrea sa schimbe lumea in felul ei. I-am spus ca se răzbuna pe ea, nu pe lume. In fine, am hotarat ca nu ii mai spun nimic, i-am zis ce am avut de zis, și am rugat-o doar sa “doarmă” pe ele, pana in Februarie are timp. 

 

Nu e niciun capăt de țara, poate oricând sa schimbe, deși va însemna sa repete un an probabil. Poate sa termine așa și sa ia cursurile care ii dau competenta Pt facultate, dacă își va dori. 

Deocamdata e confuza, nu stie ce vrea in viitor. 

Meseriile care acum câteva luni i se păreau cele mai interesante, sunt acum cele mai nasoale: psiholog, asistenta medicală, medic. 

Sambata se întâlnește cu Diana sa discute și cu ea pe îndelete și fără prezenta noastră, despre liceu. 

 

Mădălina da, ea e ancorata in realitatea suedeza noi in cea romanesca :). Adică in ce am trăit noi. 

 

Viviana eu nu îl trimit pe al meu nicăieri dar el știe unde sa meargă. Eu ii iau sânge Pt analize :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

miha se va tot razgandi,e varsta  [:)]  oricum e alta lume acolo la tine vizavi de realitatea noastra mioritica...asteptati, se poate intoarce iar  [flo2]

 

viv eu pot sa-ti raspund din trecut,parca au trecut 3 vieti de-atunci- eu faceam programari, cand era bolnav il ingrijeam,adica noaptea ma trezeam sa-i schimb tricoul,ca avea febra si era ud fleasca...pastile nu prea lua,dar daca ii ziceam ca ii fac bine,lua...nu se plangea,nu statea in pat bolnav...a luat cu pumnul vitamine anii cand eu faceam anestezii generale peste anestezii si ma taiam.bine,nu eu... [alcool]

 

anyway,n-am fost buna  [alcool]

 

am citit tot,dar sunt franta,obosita si stau cu minunatu'meu,in sfarsit...ma spala pe maini [clo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca suntem la sondaj despre cum ne tratam sotii, eu sunt la categoria, nu prea multe... adica ii dau pastile cand vad ca il doare spatele de la tenis sau e racit, desi el zice ca nu vrea pastile:)) In rest are grija singur de el..,, sau ma intreaba unde sa se duca. Adevarul e, ca nu m-am gandit niciodata la asta pana acum, dar nici sotu' nu e bolnav mai deloc.. :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, tu ai avut determinare si spirit de aventura. Nu e pentru toata lumea. 

 

Mihaela, nu stiu ce sa zic cu fata, nu au la scoală îndrumator de practica sau ceva ? Ce vârstă are ea ?

 

Silvi, la noi nu mai vin alti elevi in clasa, fiecare ține clasorul sub masă.

 

Am venit de la sedinta cu părinții, pe total bine, au profesori noi care s-au prezentat. Până la urma, oricare ar fi programele, diferența o face calitatea umană.

Mai am una si saptamana viitoare  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, tu ai avut determinare si spirit de aventura. Nu e pentru toata lumea. 

 

Dar eu nu ii zic sa se mute... Miha spune ca are momente, indoieli cand ar vrea sa schimbe jobul, locul pt salariu mai mare. Eu doar i-am sugerat sa incerce sa caute alt job, sa vada daca ar exista ceva care ii place, apoi sa cantareasca ce care acum si ce ii ofera noul job...Numai asa isi poate alunga incertitudinile si poate sa zica da, am incercat, am cautat, si asta este ce vreau...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, multe joburi ma tentează, suna așa bine...as aplica dar mi-e ca ma vor și îmi va fi greu sa refuz un salar bun. 

Am aplicat aici pe insula la fabrica de ciment, m-as fi dus...dar nu m-au vrut. 

 

Judoka, au îndrumător și de practica și de studii. E aceeași persoana. La practica lis-a spus sa își aleagă ceva ce se gândesc ca le-ar placea sa lucreze in viitor. Silvia a ales vaporul de pasageri care trafichează de pe insula pe continent, dacă nu primește acolo atunci la o cafenea. In primăvara a fost la laboratorul unde lucrez eu și atunci era îndrăgostită de meseriile din spital. I-a trecut :(. 

Pt studii le-a zis sa aleagă ceva ce le place, ca sa meargă cu plăcere la școala. După notele ce le are, poate intra la științe ale naturii, unde sunt cele mai mari. Dar nu vrea. Alte îndrumări nu a primit. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, tu parca stiai ceva de costochondrita...stii cumva ce tratament se recomanda?

 

aici doctora mi-a zis sa-i dau lui William cate 1 tylenol pe zi...dar nu a confirmat diagnosticul 100%...a zis doar ca poate ca are.

 

doctora lui William e cam ca a lui antmil...ma intreaba pe mine ce sa ii dea si sa ii faca...parca eu am facut scoala medicala.

sau ii da...asa dupa ureche...hai sa incercam cind cu una, cind cu alta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...