Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Am auzit de costocondrita. Habar nu am cum se trateaza. Stiu doar ca e destul de intalnita la adolescenti. Mai stiu ca orice diagnostic care se termina in "ita" reprezinta o inflamatie. Mai stiu ca daca fii-mii i s-ar fi pus diagnosticul asta as fi preferat mai curand nurofenul paracetamolului. Dar asta nu reprezinta o sugestie.

 

multumesc pt raspuns...o sa vad ce o sa decid. 

 

multe felicitari nepoatei! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara și de la mine!

 

Ant, felicitări pentru voluntariat! Și faine plimbările tale de weekend, să petreci frumos lângă ai tăi.

 

Viviana, spor la potrivit faianța :). Și felicitări nepoatei!

 

Din seria ”știați că”, habar nu aveam că felinele mari pot fi ademenite cu Obsession for Men de la Calvin Klein   [:-)))]  [:-)))]  Bine, subiectul nu e de râs, mi-e milă de bieții oameni terorizați de tigresă, dar mi se pare ilar că cineva s-a gândit să dea cu parfum ca să atragă tigrii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din seria ”știați că”, habar nu aveam că felinele mari pot fi ademenite cu Obsession for Men de la Calvin Klein   [:-)))]  [:-)))]  Bine, subiectul nu e de râs, mi-e milă de bieții oameni terorizați de tigresă, dar mi se pare ilar că cineva s-a gândit să dea cu parfum ca să atragă tigrii.

 

Multe extracte din diverse glande in parfumuri...mai bine nu ma gandesc. Cam ca un crenvurst: bun, dar nu vreau sa stiu ce contine :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multe extracte din diverse glande in parfumuri...mai bine nu ma gandesc. Cam ca un crenvurst: bun, dar nu vreau sa stiu ce contine :)

 

Eu știu ce conțin crenvurștii, că am vizitat o fabrică de produse de carne  [batcap]  [batcap] Mănânc doar din cei pe care scrie minim 80% carne. Mă rog, de parcă aș putea știi ce pun ei acolo  [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, faceți must cumva? :)

 

Întâi de toate trebuie să arunci tot ce le poate atrage (fructe prea coapte).

 

Zice pe net să faci o capcană cu oțet: pui oțet într-un pahar și câteva picături de detergent de vase. Acoperi cu folie alimentară și fixezi folia pe pahar. Faci câteva găurele cu un ac în folie și prinzi musculițele acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, nu, nu fac must. Nu am fructe sau mancare afara, doar in frigider. Sunt in jurul cutiei de paine... sunt in jurul chiuvetei.. gunoiul il arunc de 2 ori pe zi... E ca la farmacie la mine...

Si am facut exact capcanele alea....da' ce, crezi ca au efect?...Adica sunt cateva inecate acolo, insa restul zburda vesele :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, hai ca m-a bufnit rasul!!!! 

 

Amandoi copiii cind s-au mutat la college, prima problema au fost fix musculitele :) :) :) :) 

 

Cel mare a avut o niscai containere de suc lasate afara la gunoi in caldura. Cel mic a avut o punga cu cartofi sa le zicem "moi" care zemuiau foarte linistit pe ultimul raft.

 

Capcane cu otet si rabdare (pina au murit cele mai istete care nu s-au prins in capcana) au functionat la ei (dupa ce au inlaturat cauza). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum miroase acel parfum, dar de cateva luni am tot simtit un parfum nou, diferit, atat la barbati, cat si la femei, care are je ne sais quoi foarte atragator, sexi, iti ramane in memoria olfactiva. sa fie vorba oare fix de parfumul despre care zice daniela ?

daca l-as fi simtit la unul dintre colegii/colegele mele, imediat as fi intrebat ce parfum au folosit. fiind insa vorba despre oameni de pe strada sau la mall, am ramas doar cu adulmecatul si placerea nevinovata pe care mi-a dat-o parfumul necunoscut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...