Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Coproprietate. E obligatorie iesirea podului din indiviziune?


patou

Recommended Posts

un condominium cu 4 proprietari. doi la parter si 2 la etaj.

 

Imartirea podului (iesirea din indiviziune) e obligatorie? Ce se intampla in cazul in care acoperisul se deterioreaza in zona unui vecin care refuza sau nu are posibilitatea sa-l repare? ca asta afecteaza la urma urmei toata cladirea si mi se pare normal ca eventualele cheltuieli pentru reparatii sa fie suportate de toti coproprietarii.

 

Este obligatorie iesirea in indiviziune a podului? Exista o obligatie legala pentru a o accepta sau am dreptul legal de a ma opune?

 

care ar putea fi avantajele iesirii din indiviziune?

 

va multumesc pentru raspunsuri.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Mianda, unul din vecinii de la parter. Exact asa m-am gandit si eu dar tipul vrea neaparat bucata lui de pod ca sa si-o mansardeze. Dar casa e veche si podeaua podului e subreda.... Personal mi se pare ca s-ar darama toata sandramaua cu mansarda lui....)

[:-)))] Nu poate sa faca mansarda decat daca sunteti toti proprietarii de acord. Eu asa stiu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca pana la urma asa o fi. Daca vrea sa stie el neaparat care bucata din pod e a lui si daca e posibil acest lucru ma gandesc sa nu stau in calea fericirii lui :) (mai ales daca dreptul de mansardare e cu totul altceva)

 

oricum m-a zapacit azi de tot cu discutia asta. colac peste pupaza ii trebuie o procura sofisticata la care mi-e groaza numai sa ma gandesc.of!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...