Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ROEXIT - ultima reduta a penalilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 117
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da e inversunata pentru ca stie ca nu suntem nici Anglia, nici Italia, Germania etc si  noi fara UE in spate ne drucem dracului. Ca bruma aia de democratie pe care cu greu am castigat-o va disparea la 10 minute dupa.

 

Pentru ca il aude pe Dragnea cum spune ca protesttarii se antreneaza in munti, cum povesteste ca presa si televiziunile defavorabile lui ar trebui puse cu botul pe labe, desfiintate, cum Timmermans e prost si prost informat si ar trebui sa-si dea demisia, cum Iohannis si cei care vorbesc in Parlamentul European despre injustetea interventei jandarmeriei la mitingul diasporei ar trebui arestati si judecati ca tradatori de tara samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu te cred ca esti inversunata cu clasa politica actuala, insa cu  ideea asta de a iesi din EU, se cocheteaza in mai multe tari din Europa, Brexit-ul nu a facut decit sa dea tonul unei nemultumiri ce a existat intotdeauna.

da - sunt inversunata cu clasa politica actuala. In plus, Romania fara UE ar fi un bantustan demn de un film cu Borat. 

 

Sa nu comparam tari super dezvoltate si cu o justitie adevarata cu Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o legatura curentul "...exit' din alte tari europene cu ce se intampla in Romania. Aici marea problema nu e nici de ideologie, nici de nemultumire a populatiei legate de diverse probleme europene. Marea problema e ca pt a fi in UE, guvernantii trebuie sa respecte niste reguli si standarde si asta ii incurca la furat si la scapat de puscrie. Atat, doar despre asta e totul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu are nici o legatura curentul "...exit' din alte tari europene cu ce se intampla in Romania. Aici marea problema nu e nici de ideologie, nici de nemultumire a populatiei legate de diverse probleme europene. Marea problema e ca pt a fi in UE, guvernantii trebuie sa respecte niste reguli si standarde si asta ii incurca la furat si la scapat de puscrie. Atat, doar despre asta e totul.

 

Grecia,Polonia sunt doar citeva exemple de täri nu extrem de puternice economice( si unde la fel coruptia , evaziunea fiscala sunt la ordinea zilei)  care doresc iesirea din Eu.Parca si de Ungaria am citit ceva, insa nu sunt sigura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...