Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum ai reactiona cand copilul ti-ar spune ca e gay?


Mickyyy

Recommended Posts

Voiam sa intreb despre copii care s-au declarat bisexuali...asta pentru ca am citit la mai multe mamici aici pe forum... nu credeti ca e o "toana de adolescent"?

 

Nu credeti ca pentru ei e cool sa se declare bisexuali, ca au mai multa importanta in cercul lor, ca e cumva o bravare de fapt?

 

Si eu bravam in adolescenta, mi s eparea la un moment dat foarte cool sa fumez si sa injur [fri], de ce a te declara bisexul nu e la fel de cool in ziua de astazi, imi imaginez cum suna asta in urechile unor adolescenti plini de hormoni zbirdalnici . [:)] 

 

eu personal cred ca sunt multe cazuri….uita-te la vedete astazi sunt Bi maine sunt Pi...iar aceste vedete au devenit role models pt adolescenti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cunosti sentimentul de a iubi un barbat. Sa lasam deoparte totul si ma intreb ce ai face daca ai constata ca ai acelasi sentiment fata de o .. femeie

Faptul ca ai renega, sau ce vrei tu sa spui, nu ar insemna ca ele nu exista. Sentimentele exista ca atare, nu le producem noi, nu dispunem de ele, nu le comandam. 

Desigur ceva imi spune ca vei evita la maxim orice raspuns direct.

Si asta nu o sa insemne ca nu am sa zambesc.

O seara buna iti doresc!

 

marius nu stiu cum e sa fii barbat, sot, negru, chinez, gay....etc...etc...dedci nua m cum sa iti raspund al aceasta intrebare...asa cum nici tu nu ai cum sa imi spui ca stii cum e sa fii femeie, mama...etc..lista e lunga si pt tine.

 

eu cred ca suntem in stare sa ne controlam sentimentele: ura, iertare, dragoste...etc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius nu stiu cum e sa fii barbat, sot, negru, chinez, gay....etc...etc...dedci nua m cum sa iti raspund al aceasta intrebare...asa cum nici tu nu ai cum sa imi spui ca stii cum e sa fii femeie, mama...etc..lista e lunga si pt tine.

 

eu cred ca suntem in stare sa ne controlam sentimentele: ura, iertare, dragoste...etc...

Cred ca nu ai citit corect ce am scris. Nu te-am intrebat cum ar fi sa fii barbat negru samd.

Esti femeie, cunosti sentimentul ca femeie sa iubesti un barbat. E Ok pana aici?

Intrebarea este ce ai face daca ai realiza ca femeie ca in loc sa iubesti un barbat defapt tu chiar iubesti o femeie?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca nu ai citit corect ce am scris. Nu te-am intrebat cum ar fi sa fii barbat negru samd. Esti femeie, cunosti sentimentul ca femeie sa iubesti un barbat. E Ok pana aici? Intrebarea este ce ai face daca ai realiza ca femeie ca in loc sa iubesti un barbat defapt tu chiar iubesti o femeie?
cred ca deja ti-am raspuns. Edit. Ai dreptate nu citisem bine post tau.scuza -ma!  Dar raspunsul meu e aceeasi iar ca cineva sa inteleaga punctul meu de vedere nu e nevoie de inteligenta, e nevoie de credinta.  Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Voiam sa intreb despre copii care s-au declarat bisexuali...asta pentru ca am citit la mai multe mamici aici pe forum... nu credeti ca e o "toana de adolescent"? Nu credeti ca pentru ei e cool sa se declare bisexuali, ca au mai multa importanta in cercul lor, ca e cumva o bravare de fapt? Si eu bravam in adolescenta, mi s eparea la un moment dat foarte cool sa fumez si sa injur [fri], de ce a te declara bisexul nu e la fel de cool in ziua de astazi, imi imaginez cum suna asta in urechile unor adolescenti plini de hormoni zbirdalnici . [:)]

 

Sincer, asta a fost speranta mea ascunsa la inceput. Dar nu, nu e bravura, chiar ii plac fetele. Si cum cercul ei de prieteni era straight, l-a schimbat in ultimul an cu un altul in care majoritatea sunt asemeni ei. 

 

Michelle, noi am mai povestit in trecut si te admir pentru convingerile tale, chiar daca nu le impartasesc. Dar daca acolo sus exista cu adevarat un Dumnezeu, eu nu cred ca el ar considera iubirea sincera intre doua persoane un pacat doar pentru ca au acelasi sex. N-am habar ce scrie in biblie, si nici nu vreau sa aflu, pentru ca nu m-am ghidat niciodata in viata dupa ea. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...