Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

Hai ca-s curioasa, ce doleanta? tatuaj sau piercing sau ceva in genul?

 

Oh uitasem de tatuaj...da și asta. Și Diana a cerut dar nu am aprobat si a făcut după 18 ani. Și Silvia voia când împlinește 15. Acum când împlinește 16. 

 

Dar la ce ma gândisem când am scris este...dormitul la un băiat sau un băiat la ea. Și Pt ca ne-a cerut motivele contra, și i le-am expus, a concluzionat ca “nu înțelege de ce Adulții se gândesc mereu la sex”. Apoi a pus întrebarea încuietoare :)). Dar dacă e vorba de o fata???? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 921
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chestia cu dormitul la cineva a aparut extrem de rar la noi (adica nu in contextul de "sleepovers" cind sint o gasca intreaga)...nu prea au cerut ei.

 

Eu am fost oarecum de acord in ideea ca daca le trece prin cap sex (oricum le trece prin cap), mai bine intr-o casa unde sa nu aiba nici pericole nici frici exagerate. La noi s-a discutat de safe sex de 1000 de ori in variante multiple odata cu inaintarea in varsta. Si apoi la 18 ani pleaca la facultate unde nu mai stau cu ochii pe ei, nu? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, iarta-ma...dar asta imi aduce aminte de o chestie din "tinerete". Verisoara mea primara, avea vreo 25 de ani deja. Fuma. Mama ei STIA ca fumeaza insa verisoara mea era OBLIGATA sa iasa afara din casa/restaurant/etc pentru a nu fuma in prezenta mamei ... era perceputa ca pe o oarecare lipsa de respect.

 

Adica stia ca fumeaza dar sa nu o faca in prezenta ei...a durat chestia asta pina si dupa ce s-a maritat cu un tip care fuma in prezenta mamei/soacrei. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

0. La noi asta este una dintre cele mai mari neintelegeri intre mine si sotul meu. Eu sint singura la parinti si am o nevoie (exagerata) de a fi echitabila pe cand sotul a crescut intr-o familie IMENSA si acolo e mai legea junglei...cine tipa mai tare, cine are nevoi mai mari este ascultat/ajutat si nu se gandeste nimeni sa compenseze. M

 

Si eu si B suntem singuri la parinti. Eu mai sunt si balanta si trebe sa fac totul egal. Asa ca impart 50/50. El imparte dupa nevoi si Julia s-a prins si face galagie si primeste atentie. Pe mine ma enerveaza asta ptr mai multe motive, inclusiv ca Julia invata sa fie cu gura mare nejustificat ca sa zic asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, in Suedia la 15 ani ești “adult pe pantalonii tai”. Cam așa as traduce. Byxmyndig. In engleză văd ca se traduce age of consent. Așa ca nu mai trebuie sa ceara voie :). Nici Pt Prevenție, nu mai are nevoie de acordul nostru. Eu as vrea sa știu, normal. Dar nu as vrea sa bănuiesc ca face, in dormitorul de alături :). Nu știu cum sa explic. Sa nu fie explicit, dacă e mai clar. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grea viata asta de adolescent cu parinti de moda veche si comunisti [batcap]

Azi am fost la o cafea cu o prietena, mama prietenului de tenis al baietilor. A vrut sa imi multumeasca pentru "ospitalitate" si sa vb cu mine despre adolescentii nostri. Si ca sa explic, sambata seara, pe la 9.30, eu ma lafaiam la un episod din Midsommer Murders  [:)] (stiu, sunt retrograda) ma intreaba Nicho, daca sunt de acord sa vina Olof pe la noi. Copilul sta la vreo 15km de noi, si venea cu mopeda, ca s-a certat cu parintii si a plecat de acasa. Bineinteles ca am zis da, ca de cat sa umble aiurea pe strazi, mai bine la noi acasa. Olof e un baiat adorabil, niste parinti ff OK. Asa ca a venit, eu m-am facut ca nu stiu nimic, le-am facut niste paine calda si i-am pus la masa, si i-am dat SMS mamei sa ii spun sa nu fie ingrijorata, ca e la noi, si ca poate si sa doarma...

Cel mai important pt mine au fost cum au reactionat copiii mei, cum au discutat cu mine problema, si ce au invatat din asta :))) (Si sa nu credeti ca nu le-am zis ca nu cumva sa le treaca prin cap sa plece de acasa,  ca sa mor de inima [:)] , insa au voie sa fie suparati in camera lor, caaaaam juma de ora [:)] )

Miha, ce tot zici tu acolo de sex la 15 ani... [fri]Vai mie cat sunt de naiva... [fal] Noi nu am avut inca doleante din astea cu fete acasa...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...