Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 921
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,

 

sunt asa de obosita, nici nu prea pot sa rezonez cu titlul.

 

Mihaela, vreau sa jonglez cu toate ( casa, copii, sport ) si nu-mi iese tot timpul.

 

Nici azi nu a fost prea grozav, fata a luat prima ei nota proasta la dictare, e f afectată, e o combinatie dintre ce nu a inteles ea si cum a explicat invat. in clasa.  [zirea]  Mergem mai departe, ce să facem ?

 

o noapte frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața! 

 

Oh Judoka, bine ai venit in club! Nici mie nu îmi iese, dar m-am obișnuit :). Iese cât iese, restul...sănătate sa fie! 

 

Eu de trei săptămâni am făcut cu Silvia o înțelegere in legătura cu mâncarea. Ea nu mănâncă decât proaspăt gătit, nu mănâncă orice. Era un stres Pt mine sa ma gândesc ce ar mânca, dacă o întrebam răspundea ca nu știe, făceam ce voiam, ea nu mânca, ajungeam la pizza comandata sau mac Donalds, aruncam mâncare...

Asa ca acum ea îmi face lista săptămânal cu ce vrea in fiecare zi. Mâncăruri ușor de gătit. Una din ele musai vegetariană. 

Fac cumparaturi pt 3-4 zile, fac atâta mâncare cât mâncam atunci seara, dacă sunt de după-masa gătesc înainte de masa, am scăpat de stresul ce gătesc, nu mai arunc mâncare, Silvia mănâncă si eu sunt mulțumită :). 

Am salvat pe săptămâni meniul, îl repet când nu mai știe ce sa propună. Pana acum a mers șnur, suntem in a treia săptămâna. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Mihaela, ce de mofturi :). Eu nu am timp sa si gatesc seara, sa fac lectii si sa ma joc cu ele. Fac mancare in avans pt 2-3 zile (2 feluri) si cu asta basta. 

 

Si eu sunt obosita ca am f mult de lucru, am lucrat si in week end sa avansez, si sa recuperez cand am lipsit ca Maya si-a rupt un deget si acum are mana in ghips.

 

Saptmana viitoare sunt in vacanta. Abia astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Depinde si de copil, al meu nici nu verifica frigiderul sa vadă ce este  [:D] , mai usor isi face un sandw. sau desface niste biscuiti. Culmea, cu cei mici n-am probleme, manâncă salate, ciorba, supa crema, ce avem. 

Cu aprovizionarea am o vesnica problema, ramanem ba fara lapte, paine, mere, etc. La cantina, nu vor sa manance, nu e extraordinar cateringul, doar uneori cand au scoala si dupa-amiaza.

 

Mihaela, si eu le mai las, asa trebuia sa fac si duminică, dar m-a ambitionat si nu mi-a iesit  [batcap]

 

 

Vai, coca, bine ca mi-ai adus aminte, e vacanta peste tot, nu? Ca iar aterizăm la sport ca niste floricele..... [il] si e închis.

 

 

Saptmana viitoare sunt in vacanta. Abia astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

 

Nu am apucat sa citesc mare lucru pe aici, dar am observat intoarcerea fulminanta a Ioanei  [flo2] . 

 

Noi am fost de vineri pana luni la Londra. Super a fost! Mi-a placut maxim tot, am mers pe jos zeci de km, m-am bucurat de compania prietenilor nostri de acolo (prima mea fina, cu care am o relatie deosebita, e acolo si ne-am bucurat de zilele astea impreuna. Am luat-o vineri de la scoala si s-a bucurat enorm. E o dulceata de copil! ) , am facut sute de poze, am trait experienta primului zbor cu avionul. 

 

Va salut pe toate, o zi si o saptamana bune sa aveti!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...