Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 921
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și am aflat ce e cu ideea de a merge la construcții. Nu are încredere in ea. Vrea mai degrabă sa fie cea mai buna între slabi decât cea mai slaba între buni. Nu are ambiții Pt ca Nah, la fe bun, ce rost are viața asta sa te zbați? Nu își poate pune ștacheta acolo sus, ca apoi sa fie dezamăgită ca nu ajunge niciodată acolo. 

Macar am impresia (dar nu pot fi sigura ca așa e) ca a înțeles când i-am spus ca sa își pună ștacheta la nivel mediu, nu mai jos decât poate, numai ca sa fie sigura ca o sare. Da, noi vorbim in parabole :). 

 

Zicea cineva ca “copii mici, griji mici...copii mari, griji mari”? 

 

Ma lăudam ca nu am teme de făcut. Zau ca as prefera.... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa incep prin a ura "La multi ani, Mihai!"

Despre mancare, recunosc ca eu imi rasfat copiii. Acum mananca enorm de mult, si de des. Cum intra pe usa de la tenis intreaba, "ce e de mancare?" Mananca pe la 18..00, apoi pe la 20.00, uneori un "breakfast"pe la 22.00:))) Asa ca tb sa fac cateva feluri de mancare in fiecare seara...ca sa aiba ce alege. Nu sunt talentata, dar eficienta... intr-o ora dau gata gatitul pt seara...

Cat despre incredere in sine, si ambitie noi suntem poate la polul opus... se cred mai destepti decat sunt, siguri ca pot cuceri lumea, ca vor face lucrurile mai altfel si mai bine decat noi, parintii:))) Eu nu am discutii asa profunde...sunt inca imaturi..Ma gandesc ca atat tenisul si pianul i-au facut sa fie asa...Sa stai e scena sau in fata unei tribune cu spectatori iti trebuie oarece incredere in tine....

Silvia isi cauta identitatea, si ma gandesc ca poate, fara sa zica, va provoaca, epateaza cu idei,  pt a putea primi de la voi sfaturile de care are nevoie...Poate ca o idee ar fi sa ii spuneti putin mai ferm cum vedeti voi lucrurile, dar ca evident nimeni nu o forteaza sa va urmeze sfaturile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja cam asta am făcut. Eu mai puțin ferm ca nu sunt genul, i-am spus părerea mea, am susținut-o cu ce argumente am avut ca in final sa “agree to disagree”. Dar știu ca învârte părerile noastre in creier, cunosc marfa. 

 

Despre a sta pe scena...trebuie sa fii făcut Pt asta. Eu știu cum e sa nu fii, și n-as fi ales niciodată ceva care sa ma scoată așa in evidentă. Nu cred ca scena i-a făcut așa, cred ca pur și simplu sunt pe scena Pt ca așa sunt ei! :) 

 

Probabil contează moștenirea, eu am preferat sa stau in umbra, in spate, nevazuta. Sa fiu remarcata, nu sa ma remarc. Tata a fost așa. Soțul e la fel :). Silvia nu avea cum sa fie altfel :). Prea seamănă cu amândoi :)). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, așa zice și prietena noastră de Silvia, ca ne provoacă ca sa se găsească pe ea. Nu îți spun ce face cu mine, nimic nu e bine ce zic, ce fac. E critica așa, pana ma scoate din sărite. Azi i-am spus ca speram sa treacă de faza asta, ca m-a disecat suficient. Mi-a zis: ai uitat ca sunt in zodia fecioarei? (Pt cine nu știe, in horoscop scrie ca e renumita Pt darul de a critica). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre mostenire, da, cred ca ai dreptate... daca ma gandesc si eu si sotu' suntem la categoria confidenti spre ff confidenti:)))

Despre statul pe scena, eu zic ca se educa.. Eu nu stiu daca ai mei la 9 ani se simteau siguri pe ei acolo...

 

Asa, din exterior, fara sa inteleg si sa o cunosc bine pe Silvia, poate poti incerca macar o data cu putin mai multa fermitate, si sa ii pui niste limite... Eu recunosc ca la noi in famillie, nu sunt de acord cu criticatul. Mai zic ei una alta mai in gluma, mai in serios, dar in nici-un caz pana la disectie... Am fost si sunt destul de ferma cu asta...Prieteni, prieteni, dar, intai de toate, noi le suntem parinti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...