Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A crede sau a nu crede in Dumnezeu


michelle-usa

Recommended Posts

 

 

Si crezi tu ca biblia nu a fost sau nu este rastalmacita? Orice pe lumea asta este interpretat dupa propriile interese. De ce n-ar fi si biblia?

 

 

Tocmai acesta e motivul de a lua cuvintele asa cum sunt. Eu nu am raspunsul tuturor intrebarilor. Fiecare din nou decide pentru el insusi ce e important in viata lui si cum doreste sa traiasca. Interesant gasesc ca totusi e necesar sa se discute de sa credem sau nu... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 350
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai nu toti cei ce se declara credinciosi, sunt is credinciosi, cum spuneam anterior.

 

Chiar am vazut aseara la Medical Detectiv, cum un fost nazist, membru al gardei de fier, Viorel Trifu, a ajuns cerind azil in America, apoi a intrat in rindul preotimii ortodoxe, unde a icupat o functie destul de importantat.

 

A pretinde ceea ce nu esti este unealta de lucru a diavolului, di cite stiu eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tocmai acesta e motivul de a lua cuvintele asa cum sunt. Eu nu am raspunsul tuturor intrebarilor. Fiecare din nou decide pentru el insusi ce e important in viata lui si cum doreste sa traiasca. Interesant gasesc ca totusi e necesar sa se discute de sa credem sau nu...

 

Chiar așa, de ce sa credem? Și de ce sa nu credem? Ar fi interesant de discutat, de dezvoltat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai acesta e motivul de a lua cuvintele asa cum sunt. Eu nu am raspunsul tuturor intrebarilor. Fiecare din nou decide pentru el insusi ce e important in viata lui si cum doreste sa traiasca. Interesant gasesc ca totusi e necesar sa se discute de sa credem sau nu... 

Da, chiar e interesant, mai ales ca acest subiect a fost deschis de Michele, cea pe care ai declarat-o singura participanta la discutie care crede in Dumnezeu.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...