Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A crede sau a nu crede in Dumnezeu


michelle-usa

Recommended Posts

  • Răspunsuri 350
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din discutiile urmarite aici sa inteleg ca doar Michelle cred in Dumnezeu? E o concluzie corecta.

 

Atat pot sa spun ca daca un om e credincios se vede in felul in care se comporta si vorbeste. Nu toti care spun ca au credinta in Dumnezeu intradevar o au.

 

Ma doare sa vad cat de imens e Michelle  denigrata. Motivul il cunosc, alte discutii predecesoare, insa ar fi poate corect sa fim obiective. 

 

Cristina

 

p.s. poate ca si cuvintele mele sunt prea dure, imi cer scuze, insa de vreo 3-4 zile cred eu ca e nevoie de scris asta.

Ai si n-ai dreptate. Nu exista adevar absolut!

Sau exista? 

 

Vezi tu, fiecare isi creeaza propria lui realitate in functie de propriile convingeri. Important nu e in cine si ce crezi ci cum ne raportam la noi insine si la ceilalti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci o educatie superioara exclude-conform celor Scrise de tine, apartenenta la o religie?

Ce inseamna "educatie superioara"? Am spus, nimeni nu e superior nimanui. Suntem doar la nivele diferite de evolutie.

Si da, cu cat detinem mai multe informatii din domenii diferite, cu atat avem tendinta sa ne explicam fenomenul si sa nu primim pe nemestecate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din discutiile urmarite aici sa inteleg ca doar Michelle cred in Dumnezeu? E o concluzie corecta.

 

 

 

:) cam rapida concluzia asta, nu?

 

ceea ce am gresit eu, sa pun semnul intrebarii la " E o concluzie gresita?"

 

Si nu ma refer la religie ci la credinta. E greu sa fim obiectivi, inteleg. Insa ca se discuta despre asa ceva inseamna ca mai e interes si ca de fapt suntem toata viata in cautare. 

 

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, trebuie insa sa si stim s-o aratam!

 

(educatie superioara-studii superioare, la asta m-am referit)

Pai la ce-ti foloseste s-o arati? Iti alimentezi cumva eul interior? Atunci inseamna ca nu esti atat de evoluat pe cat crezi  [:)]  

Si oricum, indiferent cum te prezinti tu in exterior, fiecare te percepe diferit. Pana la urma este despre ei, nu despre tine. 

Putem tine pledoarii pe aceasta tema la infinit. De fapt ma intreb acum cum de am fost antrenata in astfel de discutie.  [:-)))]

Ma retrag pe azi ca mai am si nevoi zilnice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

:) cam rapida concluzia asta, nu?

 

ceea ce am gresit eu, sa pun semnul intrebarii la " E o concluzie gresita?"

 

Si nu ma refer la religie ci la credinta. E greu sa fim obiectivi, inteleg. Insa ca se discuta despre asa ceva inseamna ca mai e interes si ca de fapt suntem toata viata in cautare. 

 

 

Cristina

 

 

 

nu mai inteleg ce vrei sa zici, concluzia e gresita sau corecta?

 

treaba practic sta asa: la subiect sunt 10 participanti activi, dintre care unul singur isi declara extrem de vocal credinta. concluzia cum ca ceilalti nu-s credinciosi nu sta in picioare nici sa o pici cu ceara. daca nu ma bat cu pumnii in piept in piata publica inseamna automat ca nu-s credioncios?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...