Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A doua casnicie


Recommended Posts

Voi trebuie sa faceti cum considerati ca-i mai bine pt.voi ,dar mai ales pt.bb. Fetita mea ,care acum are 8 ani are pe cert.de nastere numele meu si numele tatalui ei,dar atunci nu eram casat.,pt.ca d-l care era ca si mine la a doua casat.,sustinea sus si tare ca o bucata de hirtie nu reprezinta nimic pt.el. Buun ,am lasat cum zice el,si nu am stat "cu acte",dar la scurt timp dupa ce s-a nascut bb.,a realizat ca in vremea de azi,in orasul nostru care este relativ mic,ar fi bine sa ne casat.legal,ceea ce s-a intamplat. La tine situatia vad ca este pe dos,in sensul ca tu ai indoieli ca n-ar mai merge bine,insa viitorul chiar ca nu-l putem sti,de-asta iti zic,bucura-te de sarcina,de ziua de azi si sa dea D -l sa fie bine mai departe. Voi aveti casa impreuna ,contul impreuna,copilul tot impreuna[:)], poate ca pana la urma veti fi sot si sotie si cu acte. Ina mama lui Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga kmy,eu sunt la a 2a casnicie.La prima ca si la tine,nu au existat batai,nu pleca de acasa.Era tipu de om f.inchis,nu discutam,nu ieseam niciodata pt.ca nu avea chef.Am si botezat tot singura,ca el nu a vrut sa ma insoteasca.La petrecerile din familie(a mea),mergeam singura si cu fetita mea(avem o fetita).Priveam cuplurile pe strada tinandu-se de mana si plangeam[:(],i-mi doream si eu o astfel de relatie sa am cu sotul meu.Pana am cunoscut pe cineva,l-am parasit,neamurile lui pe mine ma acuza.M-am mutat cu actualul sot,am stat 2 ani,ne-am casatorit,avem si o fetita impreuna(2 luni),e un tata super pentru ambii copii.Noi ne-am dorit enorm sa fim o familie adevarata,cu acelasi nume.Ne-am dori ca si fetita cea mare sa aiba acelasi numele de familie,dar fostu nu e de-acord,cu toate ca de aproape 4 ani nu a vizitat-o niciodata,nu suna nici macar la ziua ei,dar sincer nici nu ne dorim si stam in acelasi oras.Deci in concluzie,voi faceti cum simtiti ca va e mai bine in relatia voastra.TE PUP[pup] elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu iti poate garanta ca a doua casnicie va merge ca unsa....dar pina nu incerci, nu ai de unde sa stii... si eu sunt la a doua casnicie...avem sase ani deja, au fost si bune si rele..... ne iubim si asta este important...nu avem copii impreuna, eu am o fata din prima casnicie, dar poti sa juri ca este fata actualului, atit de mult seama la ticuri, obiceiuri, se inteleg de nota 10.... toate cele bune!!! mama domnisoarei Cristina [majoreta] (28.09.1993)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zepellina plin de optimism....[flo] macar ma faci sa visez ca se mai poate zepellina
Mai vorbim noi...o sa vezi. Doar un pic de rabdare sa ai...si mult, mult optimism. Reusita este sigura. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista reguli fixe. Urmeaza-ti inima si iubeste ca si cum nu ai fi fost dezamagita niciodata!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu inteleg de ce ti-e frica sa faci pasul asta pentru a 2 oara? Si eu am fost casatorita, am divortat acum 2 ani, si vreau sa-ti spun ca Dumnezeu mi-a scos in cale omul de care aveam nevoie. Ma mai despart doar 5 luni de pasul cel mare.Si pentru a 2 oara, dar nu mi-e teama deloc. Si daca stau cu frica in san, ce rezolv? Nu te tine certificatul acela roz, dar merita sa incerci, daca asta iti spune inima. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de alex_kmy
Am fost casatorita 10 ani cu o persoana care ma abuza emotional si mental,am avut mai multe incercari de a ma desparti,dar nu am avut curaj sa fac pasul asta decat dupa ce am cunoscut pe altcineva...binenteles ca in ochii lumii eu sunt vinovata(nu ma batea,nu lipsea de acasa,...)si doar am plecat cu altcineva,nu?Da am plecat cu alcineva pt.ca el m-a ajutat sa scap din infernul in care eram(bine,avea si el un interes). Dar nu asta conteaza,sunt 2 ani de cand sunt impreuna cu cel de-al doilea,ne intelegem f.bine,asteptam un copil(22 de sapt. D.P.N.-17.07.2007) si eu nu cred ca o sa mai am curaj ca ma cunun legal...am asa un fix ca pe urma nu mai merge bine relatia. Mai are cineva problema asta? [copil] kmy
Da,eu...insa din alte considerente,nu de divort sau viata neimplinita in prima casnicie...e teama. Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista reguli fixe. Urmeaza-ti inima si iubeste ca si cum nu ai fi fost dezamagita niciodata!
quote:

Frumos spus!!![bis]Si din partea cuiva care stie despre ce vorbeste! Da,eu...insa din alte considerente,nu de divort sau viata neimplinita in prima casnicie...e teama.
quote:

Cand ai astfel de indoieli inseamna ca nu esti sigur de rezistenta relatiei in care esti. Nimeni nu iti poate oferi garantii dar daca vei sta cu sabia lui Damocles deasupra capului nu vei mai apuca sa te bucuri de ceea ce ai. Si eu am trecut printr-o telenovela, in sensul ca cel care mi-a dat taria sa ma rup de o casatorie moarta nu a fost suficient de puternic (era si el divortat) sa faca al doilea pas. Eu nu aveam nevoie de casatorie dintr-un motiv mai pragmatic: e foarte costisitor ca timp si bani si bataie de cap, sa iti schimbi toate actele. El pur si simplu nu stia ce vroia. Vroia sa emigram impreuna, oriunde in state sau canada ( avea viza de 10 ani, pt state, a si lucrat) imi gasisie si loc de munca, dupa care il apucau geloziile ca daca ajung acolo o sa il las pentru vre-unu mai bogat , ca el nu are ce sa imi ofere. Nu ar fi vrut sa ramana aici, asa ca nu vroia sa luam casa si stateam la ai lui, ( ceea ce nu imi convenea mie, dar ii placea lui). Si asta a durat 3 ani! pana cand l-am cunoscut pe sotul meu actual. Care, la 2 luni dupa ce ne-am cunoscut, mi-a si prezentat un plan de viitor indepartat, nu a fost speriat de angoasele mele, nici el nu vroia oficierea casatoriei.. asa ca ne-am inteles perfect. Nici nu stiu cum s-a intamplat de ne-am casatorit, la vreo 2 ani de stat impreuna. A fost ceva natural, firesc, eu cred ca ne trecusera indoielile. La inceput si el era putin cam gelos. Acum nu mai are nici un fel de probleme, poate sa glumeasca pe seama subiectului, iar copilul l-am facut dupa 5 ani, deci nu ne-a "obligat" el. Trebuie sa faci cum simti ca ti-e bine, fara frici inutile. [gravi] [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...