Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitate


Recommended Posts

4 ore mi se pare si mie f putin. Eu una, la prima nastere, cel putin, nu as fi fost in stare sa-mi iau copilul in brate si sa plec acasa dupa 4 ore. Eram epuizata fizic, avusesem un travaliu destul de lung si greu, dureri, abia ma miscam. De abia ma dezmeticeam cum este si cu copilul, cu alaptarea, cu schimbatul. Fiind primul, mi-era teama, nu stiam nimic. Asa, acolo, de bine de rau te ajutau asistentele, iti aratau cum sa-l schimbi, cum sa-l pui la san s.a.

Nici la a doua nastere, care a fost mult mai rapida, nu cred ca as fi fost in stare sa plec dupa 4 ore. Chiar daca nu mai avusesem travaliu asa lung si nu mai aveam dureri asa mari, tot ma resimteam, imi curgea mult sange dupa.... 

 

Am stat 48 h si a fost ok din punctul meu de vedere, nici prea mult, nici prea putin. Asta era protocolul acolo, daca si mama si copilul sunt bine dupa 48 de ore, atunci fisa de externare si mergi acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...