Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stimulare ovariana (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga luci.eilm - mare dreptate ai avut cu pregnylul si spartul foliculilor. Degeaba statea el sa se sparga , facand injectia, s-a intarziat tot procesul cu 36 de ore, dandu-le timp sa mai creasca. Acum sunt linistita ([;)]s-a intors dr. Predoi si parca s-au rezolvat mai problemele); nu ma mai doare prin burtica, deci ori s-a spart, ori am ovulat. De prestat, nu am prestat regulamentar la 36 de ore ci in fiecare seara si inca o sa mai... Inca mai am o raza de speranta... Fetelor, mai stiti ceva de pregnyl?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geanina si pe mine ma doare burtica...si pe stanga si pe dreapta. Recunosc ca mai mult pe stanga desi aici foliculii erau mai mici. Nu asa de rau, la orice miscare dar am pozitii in care chiar doare rau sau cand vreau la toaleta. Sperantele mele sa se termine durerile o data cu ovulatia...sunt dar nu asa de mari...la 6 foliculi babani si inca vreo 2 mici...cine stie cand naiba se termina durerea. "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla." http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No-Spa-ul l-am inghitit. Aveam in casa pastilute si oricum nu sunt fan supozitoare. Bautul de apa multa...hmm...nu stiu ce sa zic...mi-e cam frica. Ma doare destul de tare cand se umfla vezica. Eu oricum beau multe lichide, mai mult de atat parca n-am curaj pana nu mai trece un pic durerea. Cat despre albusuri...astea cu ce ajuta? Contin albumina dar mai mult de atat nu ma duce capul la ora asta. Acum am si eu o nedumerire: atata timp cat doare inca n-am ovulat? Sau nu s-au spart toti foliculii? Cand se termina durerea inseamna ca s-a terminat si cu ovulatia? E prima data cand faca asa ceva si recunosc ca nu ma asteptam sa ma doara asa de tare. Ma rog...nici doctorita nu s-a asteptat sa produc atatia foliculi. "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla." http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ma alatur si eu voua! Sunt in a-2-a luna de stimulare cu clomifene din ziua 2-6, dar problema mea cea mare este ca nu sunt in tara si medicii de aici mi se par tare cuidati sau mai bine spus ceva mai in urma cu medicina.Spun asta pt ca dr mi-a dat stimulare dar nu m-a chemat la monitorizare iar cand i-am spus de pregnil nici nu a vrut sa auda ca cica sunt prea tanara(!eu a 31de ani, nu stiu ce o fi vrut sa spuna ca din cate stiu eu sunt cam batranica pt sarcina!). In prima luna am avut ovulatie( test facut) iar acum in cea de a doua tind sa cred sa nu si dau vina si pe faptul ca am intrat in ocean si apa era f rece si am racit.Am si eu o intrebare daca eu am CM de 34 de zile si ovulatia intre ziua 17 si 21 e recomandat sa iau clomifene incepand cu ziua a 2a, nu e prea devreme?am citi si despre scheme de tratamentcu clomifene care incep cu ziua5. ganesha http://mt.lilypie.com/peJRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care au mai facut stimulare ovariana, va rog frumos poate puteti sa ma lamuriti si pe mine. Sunt in Z17, dupa ce am facut pregnyl in z13. Sa va spun care ar fi nedumerirea. De cateva zile am inceput sa am o sensibilitate la nivelul mamelonului. La inceput la un san, acum e la amandoi. De abia ieri seara am constientizat ca deja e o jena dureroasa. Sanii nu sunt modificati ca volum sau consistenta (cel putin nu suficient pt. a-mi da seama) dar zona din jurul mamelonului tinde sa ia o culoare mai rosiatica si au aparut si mici protuberante (astea erau si pana acum insa acum sunt foarte reliefate). Toate astea sunt confirmate si de sot (mai putin durerea pe care evident n-are cum s-o simta)...l-am intrebat considerand ca poate sunt "bolnav inchipuit". E prima data cand am facut stimulare asa ca habar n-am daca aceste simptome pot fi rezultatul ei. Dati-va si voi cu parerea. "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla." http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ma alatur si eu voua in speranta ca voi afla mai multe si voi avea mai mult succes in cautarea drumului spre [bb]. Am si eu o nelamurire: pt stimulate ovariana am neaparat nevoie de indicatia medicului? Am programare abia in octombrie la consultatie si as vrea pana atunci sa incerc sa fac un Pregnil. Nu stiu insa cand. Ma poate ajuta careva??? clau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralu ce pot eu sa-ti spun este faptul ca atunci cand eram in tara si am facut prima data stimulare cu pregnyl am si ramas insarcinata(din pacate sarcina am pierdut-o la 10 satamani), acum daca iei si utrogestan modificarile pot fi de la progesteron.Eu de 2 luni de cand iau si utrogestan imi apar modificari la nivelul sanilor pana imi vine cm.Acum totul e sa ai rabdare pana la data cand treb sa-ti vina mestruatia, stiu ca faza asta cu rabdarea e cea mai grea dar cred ca nu avem de ales.Parerea mea este sa nu te apuci de facut deste pt ca este mult prea devreme ganesha http://mt.lilypie.com/peJRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...