Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarcina dupa avort terapeutic


Recommended Posts

Buna!!ma numesc madalina si am 29 ani..pe 25 dec 2013 am suferit un avort spontan la 10 sapt de sarcina iar in iunie 2014 am ramas insarcinata cu baietelu..la 12 sapt am avut o amenintare de avort dar in urma tratamentului si cu ajutorul lui Dumnezeu am dus sarcina la termen.Anul acesta in iulie dupa ce mi am facut analizele de rutina si doctorul mi a dat ok ul am ramas cu bebe2 dar din pacate pe 5 noiembrie dupa ce am trecut prin mana la 6 medici au constatat ca fetita este foarte bolnava si avea o malformatie foarte grava la coloana si creierul nedezvoltat.in urma discutiilor cu medici si a comisiei care s a facut concluzia a fost ca indiferent daca reusesc sa duc sarcina la termen bebe nu prezinta semne viabile cu viiata si mi am dat acordul pentru intreruperea de sarcina.nu ma judecati prea aspru pentru decizoa luata,mi a fost greu si numai eu stiu ce a fost si este in sufletul meu.acum pe 20 am programare la doct ca sa vada in ce stadiu este uterul si in fuctie de asta intre 3-6luni pot ramane iar insarcinata dar imi este frica desi doct spun ca avand un copil sanatos acasa si neavand cazuri in familie sunt slabe sanse sa fie genetic.am facut si aminoncenteza iar la sf luni vin rezultatele.scuze pt poveste da intrebarea mea este daca a mai fost cineva in cazul meu si daca au existat probl la urmatoarea sarcina.de ramas raman rpd insarcinata nu asta e problema dar mi e frica sa nu fie iar bebe bolnav.psihic nu cred ca mai pot sa trec iar prin asta.acum primesc ajutor psihologic dar nu mi e usor sa depasesc sentimentul de vinovatie.va pus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!eu ce am inteles de la doct e ca atunci cand o sa vina rezultatele de la aminocenteza o sa mi spuna din ce cauza a aparut malformatia si daca e genetic sau nu.oricum o sa stau pe 20 cand am prog de vb mai bn si cu doct sa fac si testele de genetica cum mai sfatuit.acidul folic mi a spus sa l iau in continuare pana imi da ok ul sa raman iar insarcinata.ms frumos pt raspuns

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...