Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Perimenopauza 112


Recommended Posts

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Da, mai era un subiect deschis de mine in perioada in care ma simteam nasol. Dar nu-i bai, scriem si aici. Am observat ca la mine sunt perioade in care hormonii o iau razna si perioade cand se stabilizeaza. Acum sunt in perioada buna. [:)] In vara au fost cam 3 luni in care am avut ciclu mai des decat de obicei. Nu am avut bufeuri, in schimb m-a durut capul si am fost cam irascibila. Si da, am luat in greutate in perioada aia destul de multisor si nu de foame sau de pofta, aveam asa o stare de neliniste si trebuia sa mananc orice si oricand [batcap] Acum ma simt foarte bine, singurul lucru care nu-mi place e felul in care nu mi se mai aseaza parul. Eu pun pe seama hormonilor si acest aspect.

 

Dar nu nuMai parul nu Se aseaza...parca nici fata nu Mai e ce-a fost!!! [:-)))] [:-)))]  [:-)))]  

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca vreau sa cred ca mai am pana acolo....La TV suedeza a fost, mai acu' cateva saptamani, o serie de emisiuni despre menopauza si despre estrogen. Sa va spun, ca abia m-am putut uita la emisiune...a fost tare deprimant cand descriau simptomele si efectele si mai ales cand se stie ca acolo vom ajunge, mai devreme sau mai tarziu. Cum zicea si Anda, realizatoarea emisiunii s-a inscris intr-un studiu care voia sa sa demonstreze ca miscarea ajuta la atenuarea simptomelor.

Cu emisiunea asta in gand, mi-am intrebat ginecoloaga despre cat este de periculos luatul de estrogen. Mi-a zis ca sunt studii care zic ca nu e periculos, atata timp cat se ia pe timp limitat. Mi-a printat articolul scris de o profa univ suedeza in care zice ca nu tb sa ne fie frica de luat estrogen. Daca vreti sa il cititi pe suedeza va fac poze si il atasez aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...