Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dati copilului o inteligenta superioara-cartea.


Recommended Posts

Ati citit-o? este pusa de Magnolia (cred,scuze daca gresesc) aici: http://www.4shared.com/file/11212235/b945ba4d/Dati_copilului_o_inteligenta_superioara.html Cartea asta m-a impresionat...am citit-o si imi vine s-o iau de la capat. sunt lucruri pe care le stiam, in mare mai citisem, le intuiam. unele le-am aplicat cu succes si atat eu cat si doua prietene care folosesc acest tip de educatie timpurie (le-am sunat si acusi si ele citesc de zor) , am ajuns la concluzia ca aceasta carte este o mina de aur. pt cele ce ati citit-o , sunteti de acord sau nu cu ideile cuprinse in ea si de ce? pt cele care nu au citit, pe scurt : cum spune si titlul, cartea argumenteaza faptul ca IQ nu e mostenire strict genetica ci poate fi considerabil modificat de catre...parinti. prin educatia timpurie, de fapt prin invatarea in joaca. sunt exercitii grupate pe varste, metode de "predat" cititul , numaratul la 3 ani etc... ALEXIA,02.mai.2004 http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu am postat-o eu , doar am atras atentia asupra metodei , munca de sclav a facut-o Lady-in red- multumim![il], Lady!, dar ai dreptate , e o carte impresionanta , , eu una o citesc zilnic!!!!!!Crede-ma!!!, ma bucur ca nu a fost nevoie sa o trimit Ilenutzei la scanat , ca era deja ferfenitita ( exemplarul meu), si ma bucur ca are deja atatia adepti!- ca , la un moment dat , eram considerata exagerata , aici , la noi , cu ideile mele revolutionare...[duel]Si , daca vreti sa va mai enervez putin ...[neand], mai am o carte suuuuuper....[asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

enerveaza-te ! lasa ca stiu eu ca tu ai adus-o in discutie, tu ai propus(si ai vazut cate cereri pt ea) mai..fi antena...chiar am ramas placut surpinsa. uite situatie: fi-mea are memorie vizuala excelenta! da de la 11 luni ii arat imagini cu animale, etc prin carti. acum citesc in minunea ta de carte cum ca notiunile, denumirile obiectelor trebuie invatate de preferat PRIN IMAGINI initial, apoi copilul le va recunoaste in natura. si creierul face doua operatii si e mai destept: o data invatarea notiunii propriu zise si o data asocierea cu animalul real. si toate astea dau o memorie si inteligenta vizuala extraordinara! lucru verificat de mine personal. ALEXIA,02.mai.2004 http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...