Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cadouri, bani in plic pentru cadrele didactice ciclul primar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca mama nu are numarul de telefon, inseamna ca lista asta nu exista, și nu s-a discutat la ședința. 

Secrete bancare și secretomanie și sensibilitate sunt folosite exagerat in context.

sorry daca e off topic .

 

nu exista nici o lista de acest gen. poate in clasele considerate comunitate, amici intre amici, sa existe. in cazul de fata nu e cazul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca o explicatie, in fraza asta nu m-am referit nici la ce ai scris tu tine nici la collins, ci la o stare pe care o intalnesc din ce in ce mai des, un fel de drepturi duse la extrem.

Poate putin exagerat, dar din pacate asta-i realitatea de azi.

Se iau niste reguli bune si corecte si se extind rigid ca niste tentacule.

 

eu am dat numarul meu de telefon de cate ori am considerat necesar. acum ma suna inclusiv persoane de care nu am auzit in viata mea, persoane care sunt convinse ca e numarul de telefon al cunostintelor, amicilor, prietenilor, rudelor sau ca vand oi, vaci, cai. sau ca vand o masina sau un tractor. mi se vorbeste inclusiv in tiganeste.

 

crezi ca-mi convine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, Pepco, dar daca nicio solutie nu e buna, atunci tu ce crezi ca ar putea face? Pana la. Urma tu cunosti cel mai indeaproape situatia. Ti se pare corect sa arunci o ipoteza, apoi la eventualele solutii sa spui "nope, nu merge , pentru ca.." 

Pai da dinainte toate detaliile, asa poate ajunge cineva mai repede la o idee buna.

 

Si legat de nr de telefon, acesta se poate lua, adica fura din multe locuri, asa ca nu poti acuza o sursa sau alta cu siguranta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ce inseamna "cioace"?

Baliverne.

 

Si ma repet, daca al meu copil ar fi intr-o pozitie de acest gen, dis de dimineata as fi la invatatoare si as ruga-o sa mi dea nr de mobil al parintelui respectiv. As spune ca am o urgenta maxima si as lamuri problema.

La noi, aceste sume cand s-au strans, intotdeauna au fost dezbatute la sedinta. Nu inteleg cum ati ajuns sa dati o groaza de bani daca nu sutneti de acord. Pepco, la voi cum se desfasoara actiunea, totusi ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat numarul meu de telefon de cate ori am considerat necesar. acum ma suna inclusiv persoane de care nu am auzit in viata mea, persoane care sunt convinse ca e numarul de telefon al cunostintelor, amicilor, prietenilor, rudelor sau ca vand oi, vaci, cai. sau ca vand o masina sau un tractor. mi se vorbeste inclusiv in tiganeste.

 

crezi ca-mi convine?

OMG, saraca de tine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...