Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Temperatura mare, 2 ani


DFdfdf

Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai cred ca va evolua inspre bine, te inteleg cu sperietura, toti am trecut prin asta. Stabileste un contact cu un pediatru la care sa mergi periodic cu copilul si care sa il cunoasca, cu istoric cu tot. E foarte important sa iti raspunda macar la sms uri, pentruca de-acum inco pana spre 5-6-7 ani tot vor fi tot felul de episoade!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, copilul poate sa aiba amigdale umflate, febra, dureri in gat, fara sa aiba virusul si atunci nu e nevoie de antibiotic.( in special, dupa o anumita varsta)

 

Cel mai bine e sa mergi la pediatru, dozele astea de antibiotic nu se iau aiurea.

Nu sunt medic ca sa ma exprim profesional. Pentru "istoricul" de acum 20 de ani si mai bine cand erau copiii mei mici retin ca nu au luat antibiotice deloc insa au luat produse naturiste si antitermice 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la medic. Acesta a recomandat in continuare antibiotic, antitermice și să alternăm Nurofen cu Alvotor la 4 ore, așa cum m-a sfătuit cineva aici.

Problema este că nu prea mănâncă, decât prostioare, alune, Danonino etc și eu încerc să-i dau mâncare. Acum nu a vrut, îl las așa vrei 30 minute și reîncerc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat carnita, facuta bucatele, nu a vrut, pilaf, a luat doua lingurita, la a doua prea ca va vomita, asa ca nu am mai incercat. Sotia a zis sa incercam cu paine prajita si a mancat o felie si un sfert asa. Ou prajit i-am dat ieri. Punem putin ulei, dar de regula ii dam fiert sau copt. A mancat aproape tot oul, dar incet. De regula, manca tot rapid.

Astazi, credem, nu i-a mai crescut temperatura tare. Nu stiu ce sa fac..i-o mai luam de cateva ori si parca nu as mai sta pana la 4, dar sa vad cum va fi.

Va multumesc mult pentru orice sfat!

Bineinteles c ava tin la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...