Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Transfer elevi cl I


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cat, din ce oras esti ? cauta pe site-ul inspectoratului scolar al judetului tau, info legate de transferul elevilor de gimnaziu. sau suna la secretariatul scolii la care vrei sa transferi copilul, sa afli exact ce trebuie sa faci.

 

https://legestart.ro/ce-modificari-legislative-au-aparut-referitor-la-transferul-elevilor/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand trebbuie sa stii ca transferul se face in limita efectivelor maxime ale clasei.

 

Primul pas este acela de a lua de la  scoala unde e inscris copilul dovada ca a terminat clasa 0 si dovada ca consiliul de administratie e de acord cu transferul apoi sa mergi  la scoala noua.

 

Daca intre timp vorbesti la noua scoala si aranjezi acolo sa-l primeasca, lucrurile vor deveni mai usoare. Pentru ca si de aici trebuie o aprobare.

 

Pentru ca la varste asa mici e posibil sa vrea sa sara peste anumiti pasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul pas este acela de a lua de la  scoala unde e inscris copilul dovada ca a terminat clasa 0 si dovada ca consiliul de administratie e de acord cu transferul apoi sa mergi  la scoala noua.

 

eu m-am dus direct la scoala noua si de acolo mi s-au dat actele pe care le-am dus la scoala veche, pentru a fi semnate. apoi le-am returnat scolii noi. in plus, scolile comunica intre ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...