Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

offf, miha, sa te pui repede pe picioare, stiu cat de nasoala este gripa, ultima data am facut-o pe cea porcina, acum cativa ani buni...mvaiii, am zacut ca o carpa timp de 2 zile si 2 nopti, fii-mea era mica si ne aducea pe rand cani cu apa, mie si sotului, ca eram amandoi loviti in aripa, o luasem de la fii-mea...ei i-a trecut relativ rapid si fara suferinte prea mari, dar pe noi adultii ne-a zapacit....sotul a ajuns atunci pe antibiotice, a facut febra pana aproape de 40 si un inceput de penumonie...a fost al doilea concediu medical din viata lui, dupa cel in care a avut glezna in ghips...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh am făcut și noi porcina, toți 4! Deși ne vaccinasem cu toții, dar am făcut-o in sezonul următor. A adus-o soțul de la spital, de la garda la urgenta. 

Atunci Diana a fost cel mai rău, a făcut sinuzita care și acum ii face probleme, deși au trecut vreo 8 ani. 

Da, toți am fost legume. 

 

Acum nu mai tușesc. Miraculos, pe la 6 dimibeata a încetat și am dormit ceva. Și de atunci n-am mai tușit. 

 

In afara de codeina ce e pe rețeta, nu ar avea medicul de familie ce sa îmi dea. Am încercat tot :). Dar e o Nebunie sa ajungi aici la consult, trebuie sa fii grav de tot sa te ia așa direct. Dacă revine tusea o sa sun sa exagerez puțin. 

 

Febra nu fac niciodată, nu am făcut la nicio gripa. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...