Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Aici un doctor poate sa ia de la farmacie medicamente pe baza legitimatiei, fara sa faca vre-o reteta (bine le plateste). Este f practic :)

 

Fain! Aici medicii nu au voie nici ei sa își prescrie Rețete singuri. Al meu a mai făcut, dar normal trebuie sa meargă la un alt medic ca sa primească tratament. Nu are voie sa între nici in jurnalul lui. Nici in a altora care nu ii sunt pacienți. 

 

Au fost câteva scandaluri cu medici care au intrat in sistem la colegi, cunoștințe, sa vadă ce boli au, etc. E pedeapsa, pana la suspendarea legitimației. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai tineti minte, dar pe la sfarsit de octombrie inceput noiembrie  am avut probleme cu RADET-ul.  Nu aveam apa calda, nici caldura nici nu eram pe lista de avarii.

 

Am facut reclamatii la 

primarie

ANPC

RADET

 

De la toate am primit acelasi raspuns: cum ca am avut apa calda si caldura alternativ (ceea ce a fost o MARE minciuna), in plus primaria mi-a spus ca nu e treaba ei, ANPC  mi-a spus ca nu e ttreaba lor.

 

Si intre timp uite ca s-a spart buboiul! Si de atunci ma intreb a  cui e treaba? Cine ar trebui sa se ocupe de rezolvare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sanatate multa! 

 

La noi , nimic nou pe frontul de est : ninsoare , teme, teste, serviciu, banalitati de zi cu zi. Suntem sanatosi tun si asta e cel mai important! 

 

Fetele din Bucuresti, cum stati cu Radet-ul ? citesc ca iar au avarii. 

 

acum vorbeam cu o prietena care sta in acelasi cartier cu mine, si mi-a zis ca azi noapte n-a avut caldura. eu iar am avut noroc, n-am probleme - ptiu sa nu ma deochi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...