Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

si eu...ella [flo2]

mihaela cum te mai simti?

 

...cu invatatul mi-am luat ginko biloba....poate face minuni.

 

de invatat si eu tot scriind invat. dar de acum incep sa invat dimineata Noul unit...si apoi dupa amiaza revizuiesc...asa mi-a spus sa fac o prietena indianca -toba de carte.

 

ieri parca mi-am pierdut ziua cu 350 de flash cards (stilul American)...nu stiu daca s-a prins sau nu ceva...cred ca mai bine revizuiesc dupa notite.

 

astazi am avut mult de lucrat la serviciu, mancare...cumparaturi...iar mi-a trecut ziua….si nu am invatat un nou unit.  dupa amiaza treb macar sa revizuiesc pe cele trecute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, ma bucur pentru tine, tot raul e spre bine si orice stii tu ce e un pas inainte. 

 

Aici insecuritatea locului de.munca e ceva obisnuit, rar e sa lucrezi 10 ani + in acelasi loc de munca.

Am lucrat si in sectorul privat, e jale acolo, te da afara de azi pe maine, am trecut de cateva ori prin asta. 

In sectorul public totul e puternic sindicalizat si e mult mai bine. In invatamant de ex. ca profesor poti schimba anual scoala si nu e nici o problema, insa ai garantia unui post in fiecare an, pana la pensie. Si asta e cel mai important, in definitiv.

 

Ella, tu inteleg ca ai ramas la aceeasi banca, ai schimbat doar departamenful? Mult succes in noul job.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, multa sanatate, n ai scapat nici anul asta de gripa.. Multa hidratare si rabdare. Bun e si ceaiul din lamai taiate in sferturi, cu tot cu coaja.

Ma bucur ca Silvia te ajuta si gateste. Piate ti face si o supa de pui.

 

Michelle, nu stiu sa ti spun trucuri de memorare, eu am invatat fizica si mate, numai cu creionul pe hartie. Dar pot sa ti recomand sa inveti conform ritmului tau biologic, de ex eu puteam invata doar dimineata, dar alte persoane sunt nocturne etc. Spor la invatat si bafta la examene!

 

La noi a continuat azi frigul polar, de maine gata revine la normal. Azi la scoala nu a functionat caldura in clasa, am migrat cu copiii prin alte locuri, ocazie cu care m am lovit de rautatea a doua colege care nu ne au primit in clasele lor. Eu nu stiu, oi fi eu naiva sau de moda veche, daca era situatia inversa le primeam cu bratele deschise ( sunt grupuri mici de 14-16 elevi de clasa pregatitoare, 2 grupuri incap lejer intr o singura sala de clasa)...in fine, astia suntem, cu astia defilam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata tuturor

 

Ella, ma bucur ca s-a rezolvat bine problema de la munca.

 

 

Fleur supa de pui chiar nu știe sa facă. 

 

 

 

buna treaba, e momentul sa o inveti!! :) cum mai esti azi?

 

Fleur, maiculita, si cu frig polar si fara incalzire in clasa...foarte nasol. de "colege":......ce sa zic. urat al naibii

 

maine e liber si facem petrecerea mandrei. nu va zic ce chef aveam de zi libera si vineri... dar na, asta e :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata 

 

Ella mult succes! sa fie totul bine!  [pup]

 

si eu va trebui sa plec.din pacate,sa renunt la munca meade-o viata in favoarea uneia care n-are nicio treaba cu nimic,cumparandu-si diploma.si alte hartii...asta e invasamantul aici.oricum as fi plecat,dar acum nu mai am ce post sa dau la schimb...dupa o veste buna,imi vine asta...ehhh! oi vedea ce va fi si cu mine..

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! 

 

 

Mihaela, sanatate multa si tie si Silviei!  Sa va puneti repede pe picioare!!

 

Ella, vai ce avalansa de evenimente! Ma bucur ca s-a terminat totul cu bine, felicitari pt noul job , sa fie un loc unde sa cresti profesional si sa te simti bine!! 

 

Fleur, sa vina aerul cald cat mai repede! Nasol cu colegele, eu nu inteleg oamenii de genul asta. Doar nu trebuiau sa plece ele nicaieri, nu trebuiau sa dea nimic de la ele din geanta ... 

 

Roxana, La multi ani fericiti, veseli si plini de realizari frumoase pe toate planurile Evei! Sa va umple viata de bucurii! [pup][s][s]  Petrecere frumoasa!! 

 

Pana la urma, vineri merg sau nu copiii la scoala? Eu inca nu stiu  nimic sigur. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...