Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Implanturile pentru mine, cu paradontoza, au fost o solutie foarte buna. Am multe, nu va zic cate, nu am avut nici o problema. Da, am facut aditie osoasa cu material osos sintetic cred, nu mi am pus problema de fapt de care, oricum nu de al meu.

Implanturile au fost prefabricate, o firma israeliana cu review uri f bune, nu mai retin numele. Acum aud ca se fac si pe masura, dar oricum din cate stiu si implanturile prefabricate se ajusteaza cumva la fiecare pacient.

 

Eu nu am auzit de problema cu RMN urile dar ma voi informa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am niste zile extrem de aglomerate, e o faza mai "acuta" a proiectului care-mi mananca timpul si nervii, multe chestii de rezolvat in acelasi timp.

 

chiar daca a fost liber azi, am lucrat un pic. le-am spus ca vreau doar sa ma trezesc cand vrea muschii mei, am anulat cele doua teleconferinte pe care ar fi trebuit sa le conduc eu, dar le-am zis ca daca ma vad verde pe Skype pot apela la mine, si am raspuns la emailurile care erau urgente.

 

acum parca nu-mi vine sa cred ca maine nu e a doua zi de week-end [:)]

 

aseara am fost la teatru - "Noi 4", scris de Lia Bugnar si in care joaca si ea, alaturi de Marius Manole; asa cum ma asteptam, mi-a placut tare mult. dupa aceea mi-am dus cateva colege in Surubelnita, sa inteleaga si ele unde-mi petrec eu multe seri [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie dentistii pe care i-am consultat mi-au zis toti ca daca faci o punte si te legi de un dinte sanatos, automat ii scoti nervul, in afara de pilire. Argumentul lor e ca daca cumva apar probleme cu maseaua, trebuie sa dai jos toata lucrarea si sa o refaci apoi. Nu stiu ce sa zic.... parca mi-e nu stiu cum sa scot nervul la un dinte sanatos care nu are nici plombe.... cativa am si eu neplombati deloc :)) La tine este exclusa puntea? Sau ai tu dubii?
a m avut discutia asta cu dentistul meu si mi a spus ca aci dentistii pun fara sa strice dintele bun. Spun ca mai bine sa risti  ca poate se intimpla ceva decit sa ii scoti nervul. Cand ii se scoate nervul se slabeste si va ceda mai repede. Eu am fost f contrariara si cand mi a pus si vroia sa puna peste  dinte fara sa ii scoata nervul l am pus pe dr sa imi promita ca daca se intimpla ceva e cheltuiala lui. Au trecut peste 5 ani... bat in lemn dar nu s a intimplat nimic pana acum. Sotul meu are toata gura numai punti.... cu coroane facute in Romania. Acolo I au scos nervii si acum dupa 9 ani dintii au inceput sa cedeze. ... puntile  sa se miste. Treb sa ii puna 8-10 implanti. Ne costa toata treaba peste $40,000 . Cred ca facem implantii aici si coroanele in Romania. O sa vin cu detalii. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Anja, La multi ani baietilor! sa fie sanatosi si norocosi! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

v-am citit dar am o stare asa de nasoala ca nu am chef de nimic.

ieri a fost cum ma asteptam, ploaie, alergatura si frig. dl. sot cred c e gripat sau daca nu are o raceala mai urata. asa ca sta acasa dar e izolat si a venit soacra sa stea cu fetele. 

 

multumesc pentru gandurile bune tuturor! investigatiile pe care le fac sunt justificate si necesare. aceste crize pe care le fac au devenit din ce in ce mai dese si mai severe. dupa 2 zile de voma si scaune apoase sunt inca 2 zile leguma si cand cred ca mi-am revenit o iau de la capat. sper sa aflu totusi cauza. 

 

si ceea ce m-a tulburat cel mai mult e faptul ca ieri a nascut cumnata mea, cezariana de urgenta, iar bebelusul nu a supravietuit. a fost si ea in pericol. are taietura din aceia inversa, cum se facea pe vremuri, a avut o hemoragie puternica dar acum cica e stabila. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...