Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Ah Marion, 100% de acord cu tine, in ceea ce privește înlocuirea cafelei cu ceai. Nici eu nu pot și nici nu o fac. Beau și cafea ca înainte, dar beau și ceai in doua momente din zi. 

1. La job avem fika la ora 9-10, când eu beau ceai. Cafea beau acasa la ora 7 și mai beau la fika la ora 14. Dacă lucrez de după-masa, beau ceai pe la ora 19-20. 

2. Acasa, in fiecare seara când ma așez la tv, a devenit un ritual: cana cu ceai. 

 

Eu cafea beau cel târziu la 16-17, uneori îmi ajunge cafeaua de dimineața :). Dar fără cafea nu poci trai :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa îmi spui ce parere ai de Oolong. E interesant la gust, mai slab decât un ceai negru, cred ca de aia îmi place. 

 

Nu știu ceaiurile tale dacă au Rețete de preparare, dar Oolong de ex. se oprește cu apa la 95 de grade și se refolosește ceaiul de 8-10 ori. Planta adică, poți face 8-10 ture de ceai din ea. 

La Mate zice asa:

https://artaceaiului.ro/ceai-mate/ceai-mate-energizant.html

 

La Oolong asa:

https://artaceaiului.ro/ceai-oolong/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

În altă ordine de idei citeam la subiectul cu pinguinii de acum un an că mă apucasem și atunci de aceeași dietă, partea proastă e că anul trecut m-am lăsat repede și se vede  [batcap] . Scriu aici poate mi se face rușine că nu-s în stare să mă mobilizez.

 

 

Anul asta e mai bun! O sa vezi ca o sa iti mearga si dieta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am și un pu-er Tea dar încă nu l-am început. Chinezii îl lăudau ca are efecte pozitive asupra colesterolului, tensiunii arteriale, concentrației de zahăr in sânge la diabetici, e detoxifiant. 

Da, am dat acolo si de vreo 3 feluri de pu-erh si scrie despre tot ce ai spus tu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cred că n-am apucat să-ți scriu că m-a impresionat adolescenta de care povesteai  [il] . Sper să fie așa cum zici cu anul ăsta!

 

Azi e a doua zi din săptămâna asta cu calorii puține. Am slăbit 1.8 kg până azi, că nici în celelalte zile nu am făcut abuz de carbohidrați (ieri am mâncat 2 linguri de lemon curd, că m-a mâncat undeva să fac [batcap] , acum borcanul stă în frigider, cred că îl bag la congelator să mănânc din când în când câte o lingură pe post de înghețată). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, cred ca problema e la mine, nu la ceai. Tipa asta mi-a povestit de beneficiile ceaiului, si un pic din istoria lui.

Am baut si ceai negru taiwanez, nici asta nu mi-a placut. N-as putea sa inlocuiesc aroma si gustul cafelei cu cel al ceaiului.

:) si eu la fel. nu am nicio atractie fata de ceai, beau extrem de rar. cafeaua in schimb.. o ador :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...