Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A, nici eu nu pot renunța la cafea. La mine e pe post de drog :)... nici tensiunea nu-mi crește de dimineață fără cafea :).

La mine e invers de la un timp.

Mie imi place cafeua tare si cu putin zahar. Cea care este mai slaba, cu mai mult zahar imi face greata.

De vreo luna observ ca imi creste pulsul si imi baga o stare de neliniste, de nerabdare.

Si am zis sa incerc sa renunt la cafea o perioada.

Cu ceaiul asta negru  e Ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat  la magazinul asta de ceaiul Mate (cred ca e acelasi lucru) vand si accesorii pentru prepararea lui, insa a fost prima data cand am auzit de el.

 

Ei spun asa: Ceaiul Mate este produs din frunzele unui arbust salbatic din Argentina, tara in care acest ceai se consuma in mod traditional. Numeroasele proprietati ale ceaiului Mate (are de 5 ori mai multi antioxidanti decat ceaiul verde) il fac alegerea ideala pentru persoanele care isi doresc mai mult decat aroma de la un ceai. 

 

 

Nush de ce (de la Jules Verne???) imi amintesc de ceaiul asta ca era si opioid? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri și alaltăieri am putut in sfârșit sa stau la film. Noi avem tv numai jos, nu am fost in stare sa stau pe canapea pana alaltăieri. 

 

Am văzut așa: The snowmen, un thriller făcut de britanici care se petrece in Norvegia, după un roman al lui Jo Nesbø. Fain, mi-a plăcut, cu excepția faptului ca puțin a fost tras de coada finalul, ma rog.

 

Aseara am văzut un film foarte special. Maghiar. Regia cu totul deosebita, filmarea m-a obosit intr-o mare măsura dar am strâns din Dinți și l-am văzut. Un film greu, din mukte puncte de vedere. Și cu un final parabola. Sauls son se numeste. A câștigat Palma de aur și Oscar Pt cel mai bun film străin in 2016. N-am știut astea când l-am văzut, chiar l-am intrebat pe al meu dacă nu o fi câștigat ceva, ca pare un film de gen. Am avut dreptate :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miana si Anja, sper sa scapati repede de perioada aglomerata.

 

Miha si Silvia si Silvi - sanatate multa!

 

La ceai si cafea m-ati pierdut de tot - nu beau ca nu imi place gustul amar, oricat zahar si lapte pun. Cred ca ma dau astia afara din tzara pe motiv de comportament ne-englezesc dar asta e! Am in casa, ptr cand am musafiri localnici.

 

Ceai ptr mine = infuzie de plante/ flori/ fructe. De-ala beau zilnic la munca, diverse combinatii: zmeura, hibiscus, mango, merisoare etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nush de ce (de la Jules Verne???) imi amintesc de ceaiul asta ca era si opioid?

 

Cred ca e o confuzie de termeni/nume? 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Coca_tea

 

Și eu când a zis Viviana am crezut ca se referă la asta de mai sus. Nah, eu am supraviețuit in Peru numai datorită lui :))). 

 

Cel din Argentina cred ca e altceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, imi pare tare, tare rau sa aud asa vesti. Putere multa parintilor... ramasi fara copil [:(]. sanatate multa si voua!!

 

Mihaela, ma sperie ce zici de boala voastra. Atatea zile! Sanatate multa!!

 

Anja, la multi ani fericiti, cu vise implinite baietilor!!! 

 

Roxana, cum stati cu petrecerile?

 

Michelle, spor la invatat si succes la examen!!

 

Eu azi am avut o zi libera... de toata  jena... am facut smotru, am spalat rufe si vase, am gatit, m-am certat cu copiii.... Mai bine ma duceam la birou.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...