Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna! 

 

Am reînceput serviciul și școala, dar nu suntem încă Ok niciuna. Silvia avea antrenament azi dar nu s-a dus, nu se simte Ok. Eu nu sunt bine, sunt tare obosita, nu îmi revin nicicum. 

 

Maine vine Diana acasa Pt doua zile, are control la aparatul dentar. Mi-e tare dor de ea! Abia aștept sa stam doua zile sa povestim. 

 

Viviana_06, multă sănătate va doresc! 

 

Seara frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la tara. Am stat de vorba cu constructorul, cu muncitorii, trebuie sa caut si sa cumpar pavelele pentru curte.

Era frumos. Toti copaceii pareau de cristal. 

 

M-am intors acasa, ma mai sacaie din cand in cand locul unde a fost maseaua, dar sunt pe drumul cel bun.

 

In rest in nota obisnuita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello...nu am mai intrat de mult. Am citit, am citit dar nu am mai avut multa energie sa scriu.

2019 a debutat cam nefast pe mai multe planuri si inca nu chiar vad luminita de la capatul tunelului. Ma tin asa deasupra apei...inot, inot. Azi am aflat ca mi-e deturnata cariera temporar cu un "special assignment" la cererea expresa a presedintelui & CEO de companie si deci nu ma pot eschiva nicicum...chestie care imi pune bete in roate in serviciul nou (care trebuie pus pe "pauza"). 

 

Mama soacra a terminat runda 3a (din 4) de chemo. Se pare ca tumorile dau inapoi. Are zile bune si rele, si-a pierdut parul si oscileaza intre stari de energie si oboseala totala.

 

Cel mare a dat-o putin in bara cu scoala si sintem intr-un sah-mat nitel...avem ceva diferente de opinie in cum sa mergem inainte dar trebuie sa il las sa isi gaseasca singur drumul chiar daca momentan bajbaie zdravan. Ma consum ca pentru mine pare clar, pentru el nu dar e momentul sa stau la locul meu (face 21 de ani in februarie). Greu. 

 

Am petrecut weekendul (prelungit) cu sotul in Elvetia (unde ne-am vazut cu Ella si elvetianul ei). A fost un cadou de ziua lui nascocit mai de mult...nu era in "mood" 100% dar pina la urma a devenit un soi de "pofta vine mancand". Ella a fost o gazda absolut desavirsita si ne-am simit tare bine in compania lor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Nu am nimic important sa va spun, am intrat sa va salut. 

Suntem la sfarsitul lui ianuarie, nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul! Acum o luna eram in Italia...

Aseara, dupa serviciu, m--am dus pana in mall sa-l recuperez pe R care a iesit la plimbare cu vecinul nostru. Ma bucur tare pentru fiecare iesire de-a lui, ma bucur cand face lucruri normale pentru alt baiat de varsta lui, pe care el nu le-a facut in ultimii doi ani.

Am ajuns acasa, am facut repede o salata de orez la cererea copiilor, un pic de ordine prin casa si nici nu stiu cand s-a facut ora 9, ora la care se culca C.

Trebuie neaparat sa-mi fac ochelari noi, ma oftica rau ca seara, cand ma linistesc nu pot sa citesc dintr-o carte mai mult de 5-10 minute, incep ochii sa-mi lacrimeze si ma ustura. 

Maine seara nu prea stiu cum sa ma impart, la aceeasi ora am sedinta cu parintii la C si trebuie sa-l iau pe R de la psiholog... Vom vedea

Cam atat!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, ma bucur ca baiatul tau este mai bine si usor-usor si-a intrat in normal [flo2] .

 

Cu sedinta poate poti intarzia putin, iti ceri scuze, spuine-i ca ai o problema cu celalalt copil (ce consideri tu ca vrei sa-i zici - problema medicala generic).

Eu am patit o data sa-mi fie puse sedintele fetelor in acceasi zi, la aceeasi ora. M-am dus jumi-juma. La prima m-am scuzat ca trebuie sa plec dincolo, la cealalta m-am scuzat ca am intarziat ca am fost dincolo (stiau doamnele una de alta, stiau cine are sedinte seara). Nu aveam pe cine trimite in locul meu, asa ca asta a fost. 

Iei si tu "temele" de la sedinta de la alt parinte  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Nu am nimic important sa va spun, am intrat sa va salut. 

Suntem la sfarsitul lui ianuarie, nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul! Acum o luna eram in Italia...

Aseara, dupa serviciu, m--am dus pana in mall sa-l recuperez pe R care a iesit la plimbare cu vecinul nostru. Ma bucur tare pentru fiecare iesire de-a lui, ma bucur cand face lucruri normale pentru alt baiat de varsta lui, pe care el nu le-a facut in ultimii doi ani.

Am ajuns acasa, am facut repede o salata de orez la cererea copiilor, un pic de ordine prin casa si nici nu stiu cand s-a facut ora 9, ora la care se culca C.

Trebuie neaparat sa-mi fac ochelari noi, ma oftica rau ca seara, cand ma linistesc nu pot sa citesc dintr-o carte mai mult de 5-10 minute, incep ochii sa-mi lacrimeze si ma ustura. 

Maine seara nu prea stiu cum sa ma impart, la aceeasi ora am sedinta cu parintii la C si trebuie sa-l iau pe R de la psiholog... Vom vedea

Cam atat!  [flo2]

Cum ai facut salata de orez?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai facut salata de orez?

Se fierbe orezul, dar nu asa mult ca la pilaf, se spala, se lasa la scurs.

Ceapa (taiata inele), ardei gras , morcov (tocate cubulete), porumb si mazare la conserva. Se amesteca legumele cu orezul plus ulei, otet (sau lamaie), sare, piper. Se serveste rece.

 

Se face foarte usor, iar copiilor mei le place la nebunie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

michelle, exista si varianta implanturilor rapide. sunt clinici in tara/bucuresti care folosesc aceasta metoda, poate e cea mai buna varianta pentru sotul tau, daca este un bun candidat pentru o astfel de procedura. uite doar un exemplu : https://www.drnassar.ro/implant-dentar-rapid-cu-incarcare-imediata.html
cred ca e ceva similar si aici, dar am citit ca sunt dati in judecata. Lumea are probleme mari cu lucrarile facute la ei. Asa ca .... mai cautam. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...