Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uite ca la scoala copiilor mei nimeni nu face praf nimic si tot copii sunt, chiar de varsta mai mica decat in scolile din Ro. Ce difera,  educatia de acasa sau cea de la scoala? In fiecare an in primele zile de scoala,  copiii  de la clasele mici sunt dusi la toaleta si invatati cum sa se spele pe maini si cum sa folosesca toaleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate macar acum se vor lua masuri ca sa existe in institutiile publice (scoli, spitale, etc) sapun si hartie igienica.

 

asta n-ar trebui sa depinda de nicio epidemie (din pacate in cazul epidemiei de gripa, fiind un virus transmis respirator, nu are prea mare influenta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, da, ai dreptate, dar am auzit-o pe madam ministresa vorbind despre masurile de urgenta care se impun. Apa si sapunul nu sunt urgente dar sunt elementare. Eu tot sper ca intr-o zi sa existe colac si dezinfectant la wc, hartie igienica si sapun.

O ruda foarte apropiata lucreaza intr-un spital din Ro si imi spune cum se duce cu colacul de wc la subrat, daca il lasa acolo dispare. Fix ca in codru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ați auzit de sindromul Münchausen by proxi? 

 

Cica o femeie in Danemarca, ce sufera de asta, ii lua băiatului ei de un an (timp de doi ani a făcut asta) sânge, cam o jumate de litru, săptămânal. Medicii credeau ca băiatul are o boala a măduvei spinării.

 

da, cred ca a fost si un episod in dr house legat de acest sindrom. o mama care isi imbolnavea intentionat copilul, ajungand sa fie internat la urgente; ca sa i se piarda urma, se muta foarte des dintr-un stat in altul, sa nu poata fi consultat istoricul medical al copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, da, ai dreptate, dar am auzit-o pe madam ministresa vorbind despre masurile de urgenta care se impun. Apa si sapunul nu sunt urgente dar sunt elementare. Eu tot sper ca intr-o zi sa existe colac si dezinfectant la wc, hartie igienica si sapun.

O ruda foarte apropiata lucreaza intr-un spital din Ro si imi spune cum se duce cu colacul de wc la subrat, daca il lasa acolo dispare. Fix ca in codru.

 

da, asa e. si exista sectii cu toaletele perfecte si altele in care e cum zici tu. totul depinde de manager. unul stie si aplica reguli, si tine totul sub control. la altul e ca in codru. inca ma nelamureste profund cum se pot intampla lucrurile astea, si inca frecvent. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata din coltul meu foarte geros. Ne asteptam la furtuni de zapada cu vint excesiv si temperaturi mici, mici. Bantuie si aici o gripa urata...doua colege au plecat acasa cu temperatura (104F, voma, dureri ingrozitoare de oase si de cap). Sper sa ma sara ca nu am timp de asa ceva. De luni iau in piept noul "assignment" care imi va da ceva dureri de cap...nu stiu cum voi face fata sa manageriez un intreg birou (in NJ) doar de la distanta in timp ce stau in NYC full time sa ghidez noua persoana (care cere deja o gramada de atentie). Om trai si om vedea!

 

Azi ies la cina cu cel mic in Little Italy. Intai mergem la masaj si apoi la cina sa mai trancanim putin. L-am vazut doar 10 min duminica seara dupa ce am aterizat. A inceput in forta scoala - are maximum de credite ce le poate lua (18) si vad ca s-a reapucat si el serios de sala. Se trezeste la 5:20am, merge la sala, apoi la scoala si mentine serviciul 3 zile pe saptamina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...