Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

Bună seara și de la mine,

 

Am o perioadă încărcată tare, cu proiecte care trebuie închise.

 

LauraNico, sănătate multă!

 

Antmil, îți țin pumnii pentru noul assignment, sper să te întorci repede la ce ai de făcut în mod obișnuit. Sănătate multă și multă putere mamei soacre!

 

Viv06, și eu am ochelari dar îi foloseam din doi în joi până de curând. Acum îi port mai des, că deja nu mai văd bine  [batcap] .

 

Viviana, la salata de orez dată de Viv06 poți folosi cușcuș în loc de orez (au la Mega sau la Carrefour) și se face și mai repede.

 

În altă ordine de idei, m-a disperat pisica. Se plictisește singură și începe să plângă să se joace careva cu ea.  [clo]

 

Mă duc să mai închid niște taskuri  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sa ma mai plang si eu ca sunt ocupata? Sunt inchisa intr-o camera de hotel de la 8 la 17.30 si fac interviuri. Seara am mtg sa discutam mision, vision si alte chestiii, si in timpul liber fac prezentari si merg la alte mtg-uri [pk]

In rest, am vazut pozele din Elvetia si am auzit ca Ant si Ella au petercut frumos!

Sunt de acord cu Marion, nici pe aici nu sunt facute praf nici hartia si nici sapunul...nici nu mai inteleg de copiii ar face asa ceva in RO

 

Sanatate celor bolnaviori si putere de munca celor sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu inteleg de ce copiii la scoala ar face praf hartia igienica si sapunul. Nu se pot pune rezervoare de sapun lichid si hartie igienica in suport etans? Din bani europeni, ca tot nu stiu ce se face cu ei? Sa faca un proiect european ceva gen igienizarea toaletelor scolilor.

Totul se face cu rabdare, bunavointa si educatie. Si cu bani bineinteles.

Cum a zis Marion, copiilor li se poate face educatie din clasa pregatitoare, cum sa foloseasca toaleta, chiuveta, etc. Copiii sunt receptivi. Cum nu fac prapad in baie nici acasa daca sunt educati, nu vor face nici la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu sapunul si hartia, cam asa e, toata lumea zice in cor ca daca le pui in toalete nu rezista multa timp: ca se joaca copiii cu ele, ca le dau pe jos, ca le fura, ca le sparg etc.

Chiar nu stiu, chiar asa sa se vandalizeze totul? Sa sparga si sa fure recipientul cu sapun lichid (daca ar fi de ex montate rezervoare cu sapun lichid in perete)?

 

La gradinita de ex. la fel, nu era nimic in baie, avea educatoarea pe catedra sticla cu sapun lichid si hartia igienica si le lua cu ea la baie cand mergea cu copiii. Hai acolo sa zici ca-s copiii mici, ca trag de hartie si o intind pe jos, ca apasa pe cutie cu sapun lichis si o dau pe jos.... dar chiar si asa, copiii mergeau insotiti... Iar astia de scoala sunt mai mari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vorbiti de perioade ocupate???

 

ia sa vedem, cine da mai mult? acum 5 min (adica pe la 02:30 a.m.) am terminat de revizuit ultimul raport (ma rog, ultimul din noaptea asta, ca ma mai asteapta unul) si am trimis ultimul email.

 

sunt intr-o faza atat de haotica incat e prima data in mai mult de 11 ani cand ma uit lung la un post liber in alt departament al firmei. vazut de la mine, oarecum din afara, pare plictisitor si presupune mult mai putina interactiune cu oamenii. dar la haosul de-acum de pe proiect, faza cu "mult mai putina interactiune" pare foarte apetisanta cam de 5 ori pe zi [:-)))]

 

raspund de 4 tari, din care doua-s de-astea estice (nu stiu cum e in alte domenii, dar eu consider ca e cu totul altceva sa lucrezi cu oameni din Europa de Est), adica Romania si Moldova, iar celelalte doua sunt Belgia si Olanda.

 

no, acolo e poezie: una imi plange in casti pe Skype ca ea nu mai poooaaaate, si cam de 3 ori pe saptamana o scot de la marginea unui breakout; alta cred ca deja e in breakout, ca ne-a anuntat brusc ca ea are concediu medical 2 saptamani. a treia ne-a anuntat ca-si da demisia - cam din aceleasi motive, prea multa munca pe proiect; a patra e singura cat de cat normala si cu nervii la purtator, insa e insarcinata si la sfarsit de martie intra in concediu medical

 

asa ca am primit una nou-nouta (in seara asta au alocat-o) pentru a o inlocui; si se sugereaza sa mai primesc inca una, asa, de ajutor. plus cea sau cel care o va inlocui pe cea cu demisia.

 

daca n-am mai spus-o, o subliniez acum: e cel mai greu proiect - de fapt program cu 4 proiecte - din cate am intalnit pana acum.

 

si mie mi se dau 3 newbies cu care se presupune ca fac treaba (iar cea care-mi plange in casti s-ar presupune ca e cea care le trainuieste, le indruma si le supravegheaza [fri]  )

 

nu stiu daca asta va da cat de cat o idee, dar o fiinta de-asta nou venita tre' sa faca mai intai 88 de traininguri (pana azi nu stiam exact cate-s, ca noi macar le-am facut pe rand in mai mult de un an) - self-training, instructor led (daca are cine sa i le tina [:)] ) sau ascultand inregistrarile de la alte sesiuni de training, si abia apoi isi poate intra in paine.

 

deci ce ziceati de meeting-uri sau de inchideri de proiecte? [pk]

 

 

maine seara ma duc la un concert folk. incepe la 9 seara, deci as vrea (sper sa si pot) sa ajung acolo pe la 8, ca sa mananc ceva inainte de concert. ma simt ca si cum as lucre juma' de zi [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sanatate tuturor, pacatoasa gripa asta. Sfatul meu este sa va vaccinati, anual. In unii ani chiar o nimeresc, anul asta de ex. eficienta vaccinului a fost de 75%. Si chiar daca faci gripa vaccinat fiind, va fi o forma mult mai usoara.

 

Depinde. Eu am făcut gripa vaccinată fiind (in alți ani) si nu a fost cu nimic mai ușoară. 

Am o colega care a anunțat ieri ca are frisoane, febra și dureri de cap, e vaccinată, spera sa nu fie gripa. 

 

Nu pledez împotriva vaccinarii, dimpotriva :). Sa nu se înțeleagă gresit. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...