Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A șasea parte + a zecea parte nu dau 16 părți, scuze, dar e greșit.

 

Ex: A șasea parte din 600 = 10, a zecea parte din 600 = 60. Împreună = 70, care nu sunt 16 părți din 600  [:)], că nu au cum.

pai a sasea parte + a zecea parte normal ca nu dau 16 parti pt ca, daca totul este16 parti atunci face 16/6+16/10

sau daca intregul este 1, atunci 1/6+1/10

Hia mai, ca e corect ca Marion

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Azi sunt liberă, muncesc mâine. Ma ingroze ca ce voi face, unde sa merg...au terminat de montat geamurile jos și azi voiau sa se apuce sus in dormitoare. Ca norocul ninge și viscolește :)) și meșterul zice ca e risc de umezeala și nu vrea sa lucreze pe așa vreme, rămâne pe luni. 

 

Altfel e foarte ermetic acum in casa, trebuie sa întredeschid puțin un geam altfel e foarte cald și parca nu e aer. Avem ventilație la un geam, dar e prea puțin se pare. Avem și ventilație generală in casa, dar nu se simte jos, de aici doar “suge” aer, sus in dormitoare ventilează. In fine, vom vedea. 

Geamurile din partea de vest, au protecție solară, lasa lumina sa intre dar protejează de caldura, vara. 

 

Diana a fost și a plecat, a fost tare bine sa o am acasa o zi jumate. Nu mai vine pana in mai când are o luna liberă înainte sa înceapă (eventual, are ultimul interviu in 15 feb) jobul de vara. 

 

Ma gândesc dacă sa mergem de paști acolo in Åre, încă studiez oferta :). Avem reducere mare la hotelul unde lucrează ea, mic dejun gratuit Pt toți chiar dacă nu vom sta acolo și intrare liberă la Spa. 

 

Cam atât de aici, liniște și pace :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, am facut o candidoza bucala, doar limba e afectata. Exsta vreo ceva suspensie  locala cu nistatina, glicerina si mai stiu io ce? Gata facuta. Sau ce altceva sa mai iau?

Mi se intampla sa fac asta dupa interventii la dentist.

 

Ultima oara am avut o suspensie data de la dermatolog ce continea vreo 5-6 chestii pe langa nistatina si abia am gasit o farmacie care sa mi-o prepare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oh, Miha, pai mergeti in Are. Iti dai seama cum se va simti Diana stiind ca ea pe puterile ei a facut ceva special pentru voi? Oh, si numai pentru asta merita!

 

Am doua motive in plus pe lângă asta :).

E ziua mea chiar atunci, e liber ca e Paste și e și mama aici. Doar sa îmi conving bărbatul :). Încă nu am deschis discuția. Țineți pumnii :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, am facut o candidoza bucala, doar limba e afectata. Exsta vreo ceva suspensie  locala cu nistatina, glicerina si mai stiu io ce? Gata facuta. Sau ce altceva sa mai iau?

Mi se intampla sa fac asta dupa interventii la dentist.

 

Ultima oara am avut o suspensie data de la dermatolog ce continea vreo 5-6 chestii pe langa nistatina si abia am gasit o farmacie care sa mi-o prepare.

 

 ar trebui sa faca orice farmacie solutia simpla cu nistatina. nu ai una veche si serioasa prin apropiere? la academie ti-e peste mana sa mergi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...