Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

 ar trebui sa faca orice farmacie solutia simpla cu nistatina. nu ai una veche si serioasa prin apropiere? la academie ti-e peste mana sa mergi?

Mersi, o sa merg la toate cele 5 farmacii de pe bucata mea de strada. Nu mi-e peste mana la academiei, dar am multe drumuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

deabia asteptam sa intru aici. am lipsit cateva zile pentru ca internarea mea de zi s-a transformat in internare de 4 zile. 

v-am citi pe telefon dar nu am scris. am vazut toate mesajele voastre si va multumesc din suflet. sunteti minunate> Ioana, Michelle, Miana, Anja, Miha, Ella  [flo2]  sper ca nu am uitat pe cineva. oricum, toate sunteti minunate si va iubesc mult!

mi-au facut si colonoscopie si ecografii si analize de tot felul plus consult neuro...cam atat cred.

pe 18 vin o parte din analize si pe 18 rezultatele HP. pana atuncui mi-a zis ca ar fi gastrita asociata h pilory, gastroenterita, colita + migrena complicata (asa scrie) si mi-a dat tratament pentru astea.

si regim care nu e asa de drastic> fara prajeli, fructe crude sau citrice, lapte...

 

sotul e mult mai bine. nu a facut nici un test pentru gripa dar dupa 5 zile a inceput sa functioneze. mica a stat toata saptamana acasa. tuseste, a facut febra doar 3 zile iar de ieri are muci curgatori.

 

singura neafectata de nimic e Crina. merge zilnic la antrenamente si cred ca s-a calit de la alergat pe ploaie/ninsoare, temperaturi cu minus. i-am dat cateva zile bratara mea si acum vrea si ea una de ziua ei. trebuie sa vad sa fie compatibila cu telefonul ei, ca are un S3 vechi, de-al meu.

 

cat am lipsit vad ca ati discutat de matematica - greu pentru mine [batcap]  si de ceai. pentru mine ceai=om bolnav.

nu am baut niciodata ceai negru/ verde sau alt inlocuitor pentru cafea pentru ca nu beau nici cafea decat ca tratament, cand am cate o migrena [:)]

in ultima perioada beau ceai din anghinare/sunoatoare, menta/musetel, plante cat se ia cu trei degete din fiecare la un litru de apa. 

 

 

am lasat la urma sa scriu despre cel mai dureros lucru din perioada asta. suntem toata familia atat de afectati de necazul care s-a abatut asupra fratelui meu ca nici nu mai am cuvinte. sambata l-am inmormantat pe nepotelul meu, Matei. a fost cumplit/sfasietor de greu. era mic si frumos. avea 1500 si 41 cm dar si o malformatie cardiaca. 

mamica lui a venit din spital marti. inca e semisedata si nu s-a refacut nici macar fizic. 

nici nu stiu ce sa zic decat ca avem un ingeras in cer.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, Silvia, ma bucur pentru tine si sotul tau. sfasietor ce ai scris..... ma doare pe mine care sunt un necunoscut, daramite pe voi. iar asta cu inmormantarea cred ca a fost... incredibil de greu :( sper din suflet ca refacerea lor, a parintilor, sa fie cat mai rapida cu putinta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, multe sanatate si tie si familiei!

Multa putere fratelui si cumnatei. Trecerea timpului va mai estompa aceasta durere. Asa a fost dat de la Domnul. Ei sa ramana uniti si sa se sprijine unul de celalalt.  [flo2]

 

Succes Crinei cu antrenamentele! Vad ca ii place, din ce scrii aici. Si alor mele le face atletismul si se duc cu placere la antrenamente. Ei au facut afara acum pe timpul iernii? Au rezistat? Ca totusi a fost frig, zapada, gheata... Fetele au facut in sala incepand cu 1 dec., ca nah, avem o singura sala unde vine tot orasul. Weekendul viitor vor avea un concurs, campionatele municipale de sala 2019. Sunt  multumita si eu ca au rezistat valului de gripa. Sper sa mai treaca pana incepe iar scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...