Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

An nou, karma noua pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 978
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va multumesc pentru cuvintele frumoase! [flo2]

 

Monica, Crina a facut mai mult afara, pe stadion. sala nu este incalzita, e plina de umezeala, mucegai. au si o parte mai ok dar acolo sunt vestiare. fac cam o data pe saptamana forta in sala, in rest afara. nu fac in week-end decat sambata dimineata uneori. dar fac si in vacante si chiar mai mult in vacanta ca merg mai devreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, cum sunt geamurile cu protectie solara? Intentionam si noi sa schimbam toata tamplaria si suna bine desi nu avem prea mult soare.

 

Lasa lumina sa pătrundă aproape in totalitate, dar nu și caldura de la soare. Au un film de protecție aplicat pe sticla, sunt o idee mai întunecate fata de geamurile din Bucătărie care sunt fără protecție. Noi avem standard. 

Exista trei feluri de protecție: standard(lasa 65% din lumina sa intre și reduce pana la 39% căldura), plus (61% lumina și reduce caldura pana la 33%), super (49% lumina și reduce pana la 25% caldura. 

Mie Anja mi-a spus de asta, nu știam. :)

 

 

La noi vara avem soarele pe geamuri in living, geamuri mari, de la ora 13-14 pana seara după 20, se încălzește foarte tare. Aveam jaluzele de metal pe care le lăsam jos peste zi dar nu îmi placea, ca făceau întuneric. 

 

Ah și au izolare fonică foarte buna, nu mai știu indicele dar al meu zice ca e bun :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, cred ca trebuie sa schimb medicul de familie. De fapt cabinetul deoarece nu am fost foarte des si nu avem un medic anume, ne-am dus la cine avea loc. Am fost cu copilul mare saptamana trecuta deoarece avea de mai mult timp un ochi rosu. A primit niste picaturi dar nu e nuci o imbunatatire. Azi am sunat sa mai fac o programare si desi am sunat de mai multe ori in intervalul orar stabilit de ei n-a raspuns nimeni. Iar el nu poate decat joia dimineata, nu vreau sa lipseasca de la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru cuvintele frumoase! [flo2]

 

Monica, Crina a facut mai mult afara, pe stadion. sala nu este incalzita, e plina de umezeala, mucegai. au si o parte mai ok dar acolo sunt vestiare. fac cam o data pe saptamana forta in sala, in rest afara. nu fac in week-end decat sambata dimineata uneori. dar fac si in vacante si chiar mai mult in vacanta ca merg mai devreme.

La noi slava Domnului au renovat la un moment dat sala (inainte sa se apuce fetele de atletism), am inteles ca ploua, curgea apa prin tavan, au renovat-o, izolat-o si acum este ok, dar e una singura si Bucurestiul e mare...

La fel si ele, fac exercitii de forta :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, multam’. Bine de stiut. Noi doar ce am trimis mailuri la diverse firme ca sa ne faca oferte. O sa cerem si asta.

 

Sunt tot felul de “adaosuri” la geamuri. Pana și cu autospalare exista, Antmil spunea ca are. Noi nu am vrut Pt ca trebuie sa le spele ploaia sau sa le speli cu furtun vara. La noi nu prea ajunge ploaia pe geamuri, iar vara e interzis sa folosim furtun, așa ca nu ma ajuta :). Poate la tine se potrivesc. 

 

Uite un site cu toate adaosurile astea, costa in plus desigur. Sunt in suedeza dar poți traduce dacă te interesează. 

 

https://www.elitfonster.se/tillval-tillbehor/fonsterglas/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Help!!!   sa trecem la putina matematica ca pe mintea mea s-a asternut negura.

 

Am 2 solutii A si B. Impreuna trebuie sa aiba 150 ml. 

A trebuie sa fie a sasea parte si B a zecea parte.

 

Cati ml de A si cati ml B trebuie?

 

Nu stiu daca am inteles bine problema, dar mie imi da a=5 si b=12?

 

Adica 6a+10b = 150

 

Clar nu am inteles-o!  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Am scris si nu s-a postat, grrrrr.

 

La noi a 'nins', pun in ghilimele ca e o gluma de zapada de 5 cm, nicidecum ca in pozele superbe ale Mihaelei sau ce lopateaza Laura25 in fiecare iarna.

 

Sanatate multa Laura78, vib06, Crina, Miha si Silvia.

 

Ant, imi pare rau sa aud de inceputul de an gri. Ma gandesc ca totusi e un semn bun ca CEO te-a recomandat? Silver lining and all that...

 

Mianna, faine 'bibelourile'. 88 de traininguri! Se face academiciana!  [batcap]

 

Despre ciocolata care nu ingrasa, daca exista asa ceva (si sa nu imi ziceti de cea neagra, care e pedeapsa ptr mine) o declar inventia perfecta a secolului XXI. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...